Facebook Google+ Twitter

Łodzią po Wiśle - IX festiwalu Łódzkiej filmówki już w piątek w Warszawie

Łódzki Festiwal potrwa 3 dni, podczas których zostanie wyświetlone 80 filmów. Jest to nie lada gratka dla fanów polskiego kina. Wydarzeniu będzie towarzyszyło wiele atrakcyjnych imprez kulturalnych.

Festiwal, na którym swoje osiągnięcia z ostatniego roku akademickiego pokażą studenci Łódzkiej PWSFTviT, rozpocznie się w piątek o godzinie 15, specjalną emisją filmu "Sala samobójców" w reżyserii Jana Komasy (absolwenta łódzkiej szkoły filmowej). Na festiwalu będzie można obejrzeć też jego krótką etiudę pt. "Fajnie, że jesteś".

Po wyświetleniu filmu o godzinie 18, będzie można będzie spotkać się w klubo-kawiarni
Skwer, z twórcami filmu - reżyserem i aktorami filmu (między innymi Agatą Kuleszą i odtwórcą głównej roli, Jakubem Gierszałem).Klaps- zdjęcie ilustracyjne / Fot. shaka,GNU Free Documentation License 1.2

80 filmów krótkometrażowych, fabularnych, dokumentalnych, etiud operatorskich i animacji: w sumie około 16 godzin projekcji, zostanie wyświetlonych na dwóch salach kina Kultura na Krakowskim Przedmieściu (naprzeciwko kawiarni Skwer).

40 autorów niektórych etiud, które powstały na Wydziałach Reżyserii i Operatorskim oraz w Pracowni Animacji i Efektów Specjalnych wezmą udział w konkursie filmów studenckich.
W jury konkursu zasiądzie między innymi krytyk Tomasz Raczek, reżyser Paweł Sala (autor filmu matka Teresa od kotów).

Do ciekawych konkursowych tytułów, które warto zobaczyć z kategorii fabuła to m.in. "Krzycz, jeśli chcesz"w reżyserii Jagody Szlec, "Opowieści z chłodni" Grzegorza Jaroszuka to historia o dwóch najgorszych pracowników supermarketu, szukających celu w życiu, "Pussycat" Aleksandry Jankowskiej.

W kategorii dokument, będzie można obejrzeć m.in.: "I Bóg stworzył samotność" w reż. Grzegorz Dębowski - o organiście kościelnym, który zapisuje się na kurs uwodzenia, oraz "Rozmowa" w reż. Piotr Sułkowski film o dwójce więźniów, Januszu i Agnieszce, (dożywocie i 25 lat pozbawienia wolności), którzy przez osiem lat poznają się wzajemnie, wymieniając listy, lecz nigdy się jeszcze nie widzieli w. Na ciekawe pozycje z animacji zapowiada się w reżyserii Piotr Hoang Ngoc "Pyton w krainie czarów", "Drżące trąby", w reżyserii Natalii Drożyńskiej.

Festiwal filmów studenckich rozpocznie się od piątku od godziny 15 do niedzieli do późnych godzin wieczornych - po wyświetleniu filmów, w każdy dzień festiwalu, studenci będą bawić się na after party w Skwerze. Bilety na jeden blok filmowy kosztują jedyne 5 zł zaś na cały festiwal (z wejściem na after party) za 20 zł.

Patronat honorowy nad tą imprezą objęła Hanna Zdanowska - Prezydent Miasta Łodzi oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz - prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Źródło:
czytadelko.com.pl
lodziapowisle.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.