Facebook Google+ Twitter

Łodzianie i radni chcą odkorkować miasto

Łódzcy radni postanowili zminimalizować miejskie korki oraz ułatwić życie zmotoryzowanym mieszkańcom i pasażerom komunikacji miejskiej. W akcję włączyli się także sami łodzianie.

Członkowie Komisji M.Rakowski, J. Mędrzak, A.Nowak i D.Joński oraz przewodniczący RM T.Kacprzak na pierwszym posiedzeniu Komisji / Fot. Ewelina KoperDoraźną Komisję ds. Organizacji Ruchu Drogowego rada miejska powołała w październiku 2008 r. na sześć miesięcy. W jej skład początkowo weszli tylko radni Lewicy i PO, ale do jej grona wkrótce dołączył również przedstawiciel PiSu.

Komisja nie jest ani stała, ani liczna, ale odbyła już 18 posiedzeń - więcej niż niektóre stałe organy rady w ciągu całego roku. Na każdym spotkaniu radnym towarzyszą przedstawiciele policji, straży miejskiej, urzędnicy z Zarządu Dróg i Transportu oraz Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Dzięki pracy radnych udało się zmienić styl pracy drogowców, dzięki czemu liczne remonty i modernizacje ulic czy torowisk przeprowadzane są znacznie szybciej (Komisja rekomendowała prowadzenie mniej uciążliwych prac na ulicach również nocą), są bardziej przemyślane i mniej uciążliwe dla łodzian.

Efekty pracy Komisji zaprezentował dziś jej przewodniczący Dariusz Joński. Komisja była autorem uchwały-stanowiska rady miejskiej w Łodzi (nr LI/0974/09) w sprawie zasad informowania mieszkańców o planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym. Jak zapowiedział Joński, wkrótce przygotowany zostanie również projekt uchwały w sprawie powołania specjalnego zespołu, który koordynowałby wyszukiwanie i budowę parkingów, których w Łodzi jest za mało.

Przewodniczący za dobrze układającą się współpracę z radnymi i dużą pomoc podziękował dziś łódzkiej policji.

Aby być bliżej łodzian i sprawniej rozwiązywać drogowe problemy miasta, Komisja założyła cztery miesiące temu portal http://www.odkorkujmymiasto.pl/. Łodzianie chętnie i często odwiedzają tę stronę. Mogą również sami zgłaszać interwencje, wyrażać swoje opinie, porady i propozycje rozwiązań istniejących problemów związanych z miejską komunikacją, nawierzchniami i remontem ulic, oznakowaniem drogowym, sygnalizacją świetlną. Jest tam też informacja o pracach Komisji, telefon interwencyjny i wykaz remontów ulic.

Joński zapewnia, że każdy problem zgłoszony przez łodzian jest omawiany na posiedzeniu Komisji, a uzyskane od urzędników wyjaśnienia lub rozwiązany problem, zamieszczane są na stronie.

Z portalem współpracuje ok. 200 społecznych dziennikarzy. Sami mieszkańcy zgłosili już ok. 800 postów i 230 propozycji usprawniających ruch.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.