Facebook Google+ Twitter

Łodzianie o wyborze Marcinkiewicza na prezesa PKO BP

Na początku roku nowym prezesem banku PKO BP zostanie Kazimierz Marcinkiewicz, najbardziej popularny z obecnych polityków w Polsce. Postanowiłem zapytać łodzian jakie mają zdanie na temat nowej funkcji Marcinkiewicza.

fot. APP Choć Kazimierz Marcinkiewicz polityką zajmuje się od 1997 roku, Polacy poznali go dopiero w październiku 2005 roku, kiedy został powołany na stanowisko prezesa Rady Ministrów. Pół roku później ster nad rządem przejmuje Jarosław Kaczyński, a Marcinkiewicz zostaje pełniącym obowiązki prezydenta Warszawy. Kiedy w wyborach samorządowych przegrywa z Hanną Gronkiewicz-Waltz schodzi z politycznej sceny ale stanowczo mówi, że z polityki nie zamierza odejść. Wczoraj dowiadujemy się, że od stycznia będzie kierował największym w Polsce bankiem PKO BP.

"Czy Kazmierz Marcinkiewicz będzie dobrym prezesem PKO BP" – o to postanowiłem zapytać wczoraj łodzian. Oto ich opinie:

Krzysiek, student Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
– Mnie polityka za bardzo nie interesuje. Z tego co wiem, Marcinkiewicz z wykształcenia jest fizykiem, więc wiedza ta raczej nie przyda się w kierowaniu bankiem.

Pani Katarzyna, nauczycielka
– Bardzo lubię pana Marcinkiewicza ale dziwię się, że daje sobą tak pomiatać. Najpierw był premierem, potem prezydentem Warszawy, a teraz ma być prezesem banku. Wcale bym się nie zdziwiła, jakby za pół roku znów dostałby inne stanowisko.

Pan Adam, kierowca MPK Łódź
– No a co to zmieni? Marcinkiewicz czy nie Marcinkiewicz, to w banku nic się nie zmieni. Te 5,40 zł miesięcznie za prowadzenie konta na pewno nie spadnie a nie zdziwiłbym się, jakby od nowego roku opłata wzrosła. W tygodniu zamykają już o 18, a w soboty w ogóle nie pracują. Szkoda gadać!

Pani Joanna, właścicielka agencji PKO BP
– Cieszę się, że Kazimierz Marcinkiewicz został prezesem PKO BP, ale z drugiej strony nie sądzę, żeby sytuacja zarówno pracowników banku jak i jego klientów zmieniła się.

Kamil, student Uniwersytetu Łódzkiego
– Wykładowcy na mojej uczelni pokreślają, że osoba bez odpowiedniego doświadczenia w bankowości i stażu pracy nie może zostać prezesem banku. Marcinkiewicz uczył fizyki w szkole, ale jeśli premier powołał go na to stanowisko, to wiedział co robił.

**********
Wokół nominacji Kazimierza Marcinkiewicza jest nadal wiele formalnych wątpliwości. Jak powiedział portalowi gazeta.pl Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha, Marcinkiewicz nie będzie mógł zostać prezesem, lecz pełniącym obowiązki prezesa, bo nie spełnia wymogów formalnych. Podobne zdanie wyraził we wczorajszym programie "Co z tą Polską?" szef Narodowego Banku Polskiego – Leszek Balcerowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ja będę Was nakłaniał do robienia sond bo to fajna sprawa jest :-) Tylko trzeba się przełamać :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a sprawy nie komentuję, bo się nie znam:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

również gratuluję pomysłu i wykonania:) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

tj. sonda i tekst, a nie Marcinkiewicz w PKO BP (bo na tym sie nie znam :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajny pomysł

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajna sonda:) podoba mi się:) plusik:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.