Facebook Google+ Twitter

Łodzianie, oddajcie krew dla dzieci! Rusza "Motoserce"

Z inicjatywy polskich klubów motocyklowych już w najbliższą sobotę największe miasta w kraju zjednoczą się podczas akcji "Motoserce". Wśród ponad trzydziestu zarejestrowanych sztabów znalazła się także Łódź.

Oficjalny plakat akcji "Motoserce" dla Łodzi / Fot. Organizatorzy "Motoserca"Ogólnopolskie akcje ukierunkowane na zbiórki krwi dla potrzebujących stają się coraz bardziej popularne. Widoczny jest odzew na liczne apele PCK i organizacji pozarządowych, takich jak np. Fundacja "Krewniacy", mające na celu zmotywowanie społeczeństwa i uzupełnienie niedoborów w bankach krwi.

Tym razem do akcji ruszyli motocykliści, zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. To z ich inicjatywy w sobotę 4 kwietnia br., zarówno w największych miastach Polski, jak i w małych miasteczkach, odbędą się całodniowe zbiórki krwi pod wspólną nazwą "Motoserce".

Chętni krwiodawcy powinni zaopatrzyć się w dowód tożsamości ze zdjęciem i zapoznać się z regulaminem obowiązującym dawców.

Dla odwiedzających miejsca akcji przygotowano liczne rozrywki: pokazy motocyklowe, wizyty strongmenów, konkursy, spotkania z gwiazdami i koncerty. Wśród zaproszonych zespołów znalazły się m.in.: Afromental, Kobranocka, Ewelina Flinta, Oddział Zamknięty i Mordewind, a to tylko niewielki procent tego, co czeka na gości "Motoserca" (zobacz film promocyjny zamieszczony w serwisie YouTube).

Zespół Mordewind nie pierwszy raz udziela się charytatywnie. Tu: podczas WOŚP 2008 w Zgierzu. / Fot. Anna KorzonŁódź nie pozostała w tyle. Na rynku Manufaktury już od godz. 11 trwać będą spotkania, pokazy i koncerty. Organizatorzy zaplanowali m.in. pokaz tańca współczesnego i capoeiry, wspólne grillowanie, pokazy mody, spotkanie z Mariuszem Pudzianowskim, oraz kilka koncertów. Na scenie "Motoserca" pojawią się kolejno: Crack Babies (13.45 - 14.30), Mordewind (15 - 16), Oddział Zamknięty (16 - 17.30), III Butelki Mleka (18.15 - 18.45), Rambo Jet (19 - 19.45), Fibrys (19.45 - 20.30) i M.R.O.W.I.S.K.O. (20.30 - 21.15). Imprezę zakończy podsumowanie akcji.

__________
Post factum:
Łodzianie zebrali dokładnie 51 litrów krwi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.