Facebook Google+ Twitter

Łodzianie pamiętają o rodakach mieszkających we Lwowie

Okres bożonarodzeniowy to czas spotkań w gronie najbliższych - ale również dzielenia się z innymi potrzebującymi. Harcerki i harcerze z łódzkiego ZHR po raz czwarty jadą do Lwowa, aby przekazać mieszkającym tam Polakom świąteczne paczki.

Świąteczne paczki to efekt ofiarności łodzian i poświęcenia harcerzy, którzy najpierw organizują zbiórki darów, segregują je do paczek, a następnie zawożą do Lwowa. / Fot. zhr łódź"Akcja Paczka" to inicjatywa podejmowana przez harcerki i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w całym kraju. Polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu zbiórki żywności i innych darów w szkołach, parafiach i miejscach, gdzie działają jednostki harcerskie ZHR. Następnie są one sortowane i pakowane w paczki, które trafią do Polaków mieszkających za granicami.

Harcerki i harcerze z Łodzi już po raz czwarty odwiedzą lwowiaków, którymi na miejscu opiekują się siostry Józefitki. "Podopiecznych jest około 100 - często są to osoby samotne, nie mające rodziny. Ich sytuacja jest bardzo ciężka - a do tego, z różnych względów, przyszło im żyć poza ojczyzną - dlatego nasza obecność z nimi jest taka ważna" - mówi ćw. Mariusz Osenka - jeden z organizatorów tegorocznej "Akcji Paczka".

"Siostry przygotowują nam listę osób, które mamy odwiedzić. My przygotowujemy odpowiednią ilość paczek i opuszczamy Łódź wieczorem w piątek - tak, aby każdy mógł zdążyć po szkole, studiach czy pracy" - opowiada HO Grzegorz Bielawski, który również organizuje tegoroczny wyjazd - "wyjazd ogólnie jest męczący, bo czeka nas kilka godzin jazdy w autokarze, potem parę godzin na granicy - do Lwowa dojeżdżamy w sobotę wczesnym rankiem. Zazwyczaj po zjedzeniu śniadania dzielimy się na trzy lub czteroosobowe grupy, każda zabiera po dwie paczki i ruszamy odnaleźć przydzielone nam rodziny."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.