Facebook Google+ Twitter

Łodzianie postawili pomnik "zmarnowanej szansy na Euro 2012"

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-05-24 07:16

"Prezydentowi Łodzi oraz władzom m. Łodzi za zmarnowaną szansę Euro 2012. Łodzianie" - taki napis widnieje na pomniku - głazie, który odsłonięty został w łódzkim parku im. Poniatowskiego.

"Głaz" jest ze styropianu. / Fot. Express Ilustrowany- Ja i wszyscy łodzianie, których znam jesteśmy rozgoryczeni, że Łódź ominą Mistrzostwa Europy oraz wszystko, co się z nimi wiąże. - mówi Marcin, organizator happeningu. - Poza tym chcemy obśmiać ideę stawiania pomników za życia. Prezydent naszego miasta powinien działać tak, żeby to historia oceniła go pozytywnie, a pomniki stawiali mu potomni.

Chodzi o głazy, ustawione ostatnio przez władze miasta w kilku punktach Łodzi, m.in. przed magistratem, które mają zaświadczać o ich dokonaniach.

Pomysłodawcami są łódzcy artyści. / Fot. Express Ilustrowany"Kontrpomnik" wykonany został przez łódzkiego artystę plastyka ze styropianu, wygląda jednak jak solidny ciężki głaz. Łódzcy artyści, którzy byli pomysłodawcami akcji, planują postawienie kolejnych głazów.

- W pierwszej kolejności odsłonimy Pomnik Prezydenta Pielgrzyma - mówi Marcin. - Jerzy Kropiwnicki, nawet teraz, kiedy podejmowane są ważne dla Łodzi decyzje, jak choćby w sprawie przebiegu trasy S-8, wolał wyjechać na pielgrzymkę do Rzymu, zamiast być na miejscu i działać.

W przygotowaniu jest też Pomnik - Łódź najbrudniejszym miastem w Polsce. - Prezydent Rzeszowa spotkał się z mieszkańcami 200 razy w sprawie porządku w mieście - mówią organizatorzy happeningu. - Nasz prezydent ani razu!
(amo)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.