Facebook Google+ Twitter

Łodzianie powrócili z Taize w Berlinie. Udał im się sylwester!

2 stycznia prawie 200 młodych łodzian powróciło z Europejskiego Spotkania Młodych Taize w Berlinie. Pomimo zmęczenia podróżą i zabawą sylwestrową, uśmiechnięci i zadowoleni wysiadali z autokarów. – Za rok jedziemy do Rzymu! -deklarowali.

Na Taize w Berlinie pięcioma autokarami udało się 186 osób z Łodzi i okolic. Ich podróż rozpoczęła się od mszy świętej sprawowanej w łódzkiej katedrze 27 grudnia o północy przez bp Ireneusza Pękalskiego. W stolicy Niemiec młodzi wraz ze swoimi duszpasterzami spędzili pięć dni. W większości mieszkali u rodzin niemieckich, które przyjęły pielgrzymów pod swój dach. Codziennie brali udział w modlitwach w swoich parafiach, spotkaniach tematycznych oraz popołudniowych i wieczornych modlitwach w Messegelände (halach targowych). W wieczór sylwestrowy w parafiach, które gościły młodych pielgrzymów, odbyły się modlitwy w intencji pokoju na świecie, a po nim „Święto Narodów”, podczas którego młodzi z różnych zakątków Europy i świata, przy wspólnej zabawie, witali nowy 2012 rok. Pobyt w Berlinie zakończył noworoczny obiad u rodzin. Po nim młodzież udała się w podróż powrotną do Łodzi. Grupa z Tomaszowa Mazowieckiego po powrocie do Łodzi. / Fot. Piotr Drzewiecki

- Dzięki spotkaniu w Berlinie wzmocniłam relacje z Chrystusem, odnowiłam naszą przyjaźń. Zobaczyłam też, że choć wszyscy jesteśmy tak różni, to na Taize łączyło nas jedno najwazniejsze, czyli miłość do Boga! I choć były bariery językowe to nie były one takie istotne, wystarczył język Miłości. Chrystus był obecny w każdym człowieku, w naszej parafii byli tez niepełnosprawni i w nich Jezus był obecny najmocniej. Po spotkaniu wiem, że chcę mówić o nim wszystkim, których spotkam. Nie wstydzę się Jezusa! Upewniłam się w tym, że jego miłość jest nieogarniona – mówi Paulina Lesiak z Tomaszowa Mazowieckiego, która na Taize była po raz drugi.

Młodzieży towarzyszyło kilku kapłanów i kleryków. Wśród nich ks. Przemysław Góra, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży, który bardzo miło wspomina spotkanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A w Szczyrku link

Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.