36765 miejsce

Łodzianin mistrzem świata w trambambuli

• Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-07-30 08:53

Filip Kubiatowicz, 24-letni łodzianin, został mistrzem świata w futbolu stołowym, zwanym popularnie trambambulą lub piłkarzykami. Tytuł wywalczył (w kategorii single semi-pro) w ostatni weekend pod Wiedniem.

Filip Kubiatowicz, 24-letni łodzianin, został mistrzem świata w futbolu stołowym, zwanym popularnie trambambulą lub piłkarzykami. / Fot. Express IlustrowanyTo olbrzymi sukces, w mojej kategorii występowało ponad 200 zawodników z całego świata - mówi szczęśliwy Filip. - Mecze rozgrywane były przez cztery dni. Jednocześnie grałem także w innych konkurencjach, np. parach. W sumie rozegrałem kilkanaście meczów. Każdy z nich do dwóch wygranych setów (set gra się do piątej bramki strzelonej przez któregoś z zawodników). Jedna partia trwa około pół godziny. Mój kręgosłup jest na granicy wytrzymałości.

Mistrz świata w finale pokonał zawodnika z Niemiec. To największy sukces w dotychczasowej karierze łodzianina. Wcześniej zdobywał tytuły m.in. mistrza Europy, wicemistrza świata, mistrza Polski i Czech.

- W tym sporcie nie gra się dla pieniędzy. Za zwycięstwo dostałem zaledwie 200 euro, dzięki czemu zwróciły mi się koszty przejazdu, wpisowego i pobytu - mówi Filip Kubiatowicz. - Jestem jednak najlepszy na świecie i to się dla mnie liczy najbardziej.

W "stołowym" mundialu uczestniczyło ponad 500 zawodników i zawodniczek z całego globu. Rekordowo dużą, bo aż 40-osobową ekipę stanowili Polacy. Na słowa uznania zasłużył drugi z łódzkich zawodników Jakub Ziencikiewicz, który w kategorii par semi-pro wspólnie z kolegą z Wrocławia uplasował się na trzecim miejscu.