Facebook Google+ Twitter

Łodzianin udawał dziecko i "łowił" pedofilów w internecie

Dorosły łodzianin na czacie zaproponował 12-latce "macanie piersi, pupy i muszelki" za 2,5 tys. zł. Nie wiedział jednak, że pod dziewczynkę podszywa się inny mężczyzna. Zapis rozmowy trafił w ręce policji.

 / Fot. Gerhard Piezinger/CC BY-SA 3.0Jak podaje dzienniklodzki.pl, mieszkaniec łodzi wpadł na pomysł, aby podszywać się pod 12-letnią dziewczynkę i tropić pedofilów. Łodzianin na czacie miał profil o nazwie ona12sama. Od razu gdy się zalogował, napisali do niego czterej mężczyźni. Wszyscy proponowali czynności seksualne za pieniądze.

Po rozmowie na czacie łodzianin umówił się z jednym z mężczyzn w centrum Łodzi. Wcześniej zawiadomił policję, ale niestety nie przyjechała złapać pedofila.
Inni mężczyźni, którzy rozmawiali z podszywającym się pod dziewczynkę łodzianinem, przesyłali mu swoje zdjęcia, adresy i numery telefonów. Mieszkaniec Łodzi zebrane materiały przekazał policji.

Jak wyjaśnia podkom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi "funkcjonariusze potraktowali sprawę poważnie. Pomimo, iż nie było nieletniego pokrzywdzonego, pod nadzorem prokuratury wszczęto dochodzenie dotyczące proponowania nieletniemu czynności seksualnych w internecie. Grozi za to do dwóch lat więzienia".

Katarzyna Marzec, prokurator rejonowy Łódź-Bałuty potwierdza informacje podkom. Kolasy. Postępowanie jest w trakcie i gromadzone są materiały dowodowe.

Jakub Śpiewak z Fundacji Kids Protect ostrzega, aby nie bawić się w "samotnego łowcę" pedofilów. Jak wynika z kodeksu karnego, jeśli ktoś nieumiejętnie prowadzi taką akcję, może narazić się na zarzuty podżegania do popełnienia przestępstwa. Śpiewak wyjaśnia, że ofiarą pedofila jest najczęściej młoda osoba, która jest samotna, ma problemy w szkole i nie ma wspólnego języka z rodzicami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziękuje Panie Andrzeju za ocenę mojego artykułu. Zgadzam się z Panem takich zboczeńców powinno się publicznie kastrować. Prawo powinno jeszcze bardziej zaostrzone, na przykład publiczne wykonywanie kastracji przy pręgierzu. Niech się jeszcze do czegoś te pręgierze przydadzą. Nie można zrozumieć takich chorych ludzi, którzy molestują dzieci. Widać, że krzywdzenie dzieci sprawia im przyjemność, nawet nie myślą o krzywdzie jaką wyrządzą dzieciom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.