Facebook Google+ Twitter

Łodzie Proa na Jamnie już po raz drugi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-28 11:07

Zlot tradycyjnie już odbędzie się w pierwszy weekend lipca na wodach jeziora Jamno. Gospodarzem zlotu będzie gościnna przystań Wojskowego Domu Wypoczynkowego WDW w Unieściu, a partnerem Centrum Podróży Masz Wakacje z Koszalina.

2 zlot Proa na Jamnie już w 1 weekend lipca / Fot. Krzysztof TuzUbiegłoroczne spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród armatorów tych nietypowych w tej części świata jednostek, koszalińskich żeglarzy i dużej grupy widzów, która licznie przybyła nad jezioro Jamno by obejrzeć paradę jachtów na wodzie. Również media, zarówno regionalne, jak i te ogólnopolskie szeroko komentowały imprezę. Gościliśmy wówczas aż 5 spośród 9 pływających w Polsce polinezyjskich łodzi. Tym samym, było to największe spotkanie łodzi typu PROA w Europie !

Po części oficjalnej, dwie jednostki – PJOA i WIKIWIKI wyruszyły na morze by po raz kolejny pokazać, że rozsądnie uprawiana żegluga wzdłuż wybrzeży Bałtyku jest jak najbardziej możliwa i bezpieczna.

Tepuke największe Proa na zlocie / Fot. Krzysztof TuzPodczas tegorocznej edycji zlotu frekwencja może być nawet dwukrotnie większa. Już w tej chwili zapowiedziały się łodzie uczestniczące w pierwszej edycji jak:

Łodzie PROA uczestniczące również w I edycji zlotu


„Te puke” – to jedyna (!) poza wyspami Salomona jednostka tego typu. Zbudowana przez Jurka Jarockiego. Na co dzień stacjonuje nad jeziorem Jamno.

„Wa`apa” - z Warszawy, jedna z najpopularniejszych konstrukcji tego typu, zbudowana przez Andrzeja Nowackiego wg projektu Gary`ego Dierkinga. Przybędzie na zlot świeżo po próbach na wodzie.

„Pjoa” - z Warszawy, Janusza Ostrowskiego – najbardziej zasłużona, morska jednostka plażowa. Sprawdzona jako doskonała konstrukcja do pływania plażowego m.in. podczas rejsu wzdłuż polskiego wybrzeża podczas, którego przepłynęła etapowo dystans z Międzyzdrojów do Gdańska.

„Wikiwiki” – z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. W sezonie pływała po jeziorze Jamno.

„Nietoperz” z Łodzi, Krzysztofa Mnicha – najstarsze, zachowane w Polsce Proa i prawdopodobnie jedyna na świecie łódź napędzana paralotnią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.