Facebook Google+ Twitter

Łódzka debata PiS - PO?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-10-03 11:58

Poseł Cezary Grabarczyk, kandydat PO do Sejmu, przyjął propozycję posła Piotra Krzywickiego, kandydata PiS do Sejmu. Obaj mają się spotkać na debacie o sprawach ważnych dla Łodzi i regionu. "Pojedynek" zaproponował Krzywicki.

Żądania wypłaty rekompensat od Niemiec za zniszczone wsie polskie zapowiedział wczoraj w Piotrkowie Antoni Macierewicz. / Fot. Dziennik Łódzki- W takim starciu możemy przedstawić nie tylko własne pomysły, ale też programy naszych partii. Byłaby to okazja do rozliczenia się przed wyborcami z dotychczasowych dokonań - argumentował Grabarczyk.

Grabarczyk sprawdzi premiera
Wiarygodność i odpowiedzialność za słowa powinny, według posła Cezarego Grabarczyka, kandydata do Sejmu z listy PO, cechować polityków. Dlatego sprawdzi, czy obietnice premiera Jarosława Kaczyńskiego dotyczące tzw. łódzkiego przebiegu drogi ekspresowej S8 były "kiełbasą wyborczą".

- W wywiadzie dla "Dziennika Łódzkiego" premier zapewnił, że trasa będzie w wariancie łódzkim, a wobec urzędników, którzy upierają się przy piotrkowskim przebiegu, wbrew decyzji rządu, wyciągnie konsekwencje - mówił wczoraj Grabarczyk. - Napisałem interpelację do premiera, w której pytam, czy polski rząd rozpoczął w Parlamencie Europejskim prace nad zmianą europejskiej sieci dróg i jakie konsekwencje ponieśli urzędnicy.

Premier podczas wizyty w Łodzi zapewnił, że jeśli pozostanie na stanowisku S8 będzie w Łodzi, bo "to jedyny logiczny wariant". To samo powtórzył w wywiadzie dla "DŁ". Tego samego dnia na stronie internetowej Ministerstwa Transportu pojawiła się informacja o priorytetowych inwestycjach drogowych w Polsce i S8 biegnie przez... Piotrków, czyli tak jak zdecydowała GDDKiA. Jerzy Kropiwnicki, prezydent Łodzi, napisał list do Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o wyjaśnienia.

Macierewicz chce rekompensat
Żądania wypłaty rekompensat od Niemiec za zniszczone wsie polskie zapowiedział wczoraj w Piotrkowie Antoni Macierewicz, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego i kandydat na posła w okręgu piotrkowskim.

Podczas swojego wystąpienia Macierewicz zwrócił uwagę na - jak to nazwał - sprawy niezałatwione od dziesięcioleci, a ciążące na ziemi piotrkowskiej.

- Spośród 800 spalonych i zniszczonych przez Niemców wsi w czasie II wojny światowej ponad dziesięć procent to wsie z obszaru piotrkowskiego, które zostały wyrżnięte, zniszczone do cna, spalone i wymordowane - podkreślił. - Liczę, że w wypadku wsi, które poniosły tak straszną ofiarę, to prawo i sprawiedliwość zostaną przywrócone, a odpowiednia rekompensata wypłacona.

Pytany o to, kto miałby wypłacać rekompensaty, stwierdził, że "w sposób oczywisty adresatem tych żądań musi być państwo niemieckie".

Olejniczak o zdrowiu
Zebranie okrągłego stołu w sprawie sytuacji służby zdrowia zaproponował wczoraj parlamentarzystom Wojciech Olejniczak, kandydat na posła z listy LiD. Zdaniem Olejniczaka, nie ma znaczenia, kto odpowiada za bałagan, o wiele pilniejsze jest natychmiastowe rozwiązanie sytuacji.

- Dyrektorzy szpitali, z których zwolnili się lekarze, powinni im proponować umowy-zlecenia, chociaż na kilka tygodni, byle pacjenci nie zostali bez opieki - mówił wczoraj Olejniczak. - Na takie, tymczasowe, rozwiązanie powinno się zgodzić zarówno Ministerstwo Zdrowia, jak i NFZ.

Gościem Olejniczaka w Łodzi był wczoraj Martin Schulz, przewodniczący Grupy Europejskich Socjalistów w Parlamencie Europejskim. Przyjechał wesprzeć kampanię LiD, bo uważa, że tak wspaniały kraj jak Polska zasługuje na proeuropejski rząd.

Jakie włosy są w Senacie?

Prawo i Sprawiedliwość prezentowało wczoraj w Łodzi swoich kandydatów do Senatu z okręgu łódzkiego: wiceprezydenta miasta Marka Michalika i senator Elżbietę Więcławską-Sauk oraz Przemysława Błaszczyka z okręgu sieradzkiego. Marek Michalik, wymieniając swoje kompetencje (były poseł, były wiceminister), zażartował: - Poza tym mam już siwe włosy na głowie, co uprawnia mnie, żeby zasiąść między innymi siwymi głowami. - Ależ w Senacie zasiada bardzo dużo młodych ludzi! - zaprotestowała 60-letnia Elżbieta Więcławska-Sauk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.