Facebook Google+ Twitter

Łódzka Kuria o wypowiedzi księdza Bochyńskiego: Udzielił wywiadu bez zgody przełożonych

Łódzka Kuria Metropolitalna oświadczyła, że „ksiądz Bochyński udzielił wywiadu bez zgody swoich przełożonych, czym złamał normy Konferencji Episkopatu Polski dotyczące występowania duchownych i osób zakonnych oraz przekazywania nauki chrześcijańskiej w audycjach radiowych i telewizyjnych”.

 / Fot. Dariusz Śmigielski, Dziennik Łódzki, PPTo oficjalne stanowisko Kuria zajęła w związku z wypowiedzią ks. Bochyńskiego, który w wywiadzie stwierdził, że „10-letnie dzieci same wchodziły do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym”.

Tu przeczytasz co powiedział w wywiadzie ks. Bochyński

W opinii księdza, wywiad odbił się takim echem w mediach, ponieważ dziennikarka nadała mu tytuł zupełnie inny niż ten, który on zatwierdził podczas autoryzacji. „O czym innym rozmawialiśmy” - mówił w rozmowie z dziennikarzem regionalnego radia Strefa FM Piotrków, ks. Bochyński. Jednocześnie utrzymywał, że "postawienie tezy, że czasami dzieci prowokują do czegoś, nie jest tak do końca bezpodstawne".

W środę Kuria Metropolitarna w Łodzi w oświadczeniu podkreśliła, że ksiądz udzielił wywiadu bez zgody przełożonych, czym "złamał Normy Konferencji Episkopatu Polski dotyczące występowania duchownych i osób zakonnych oraz przekazywania nauki chrześcijańskiej w audycjach radiowych i telewizyjnych".

http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=9bcd2c5dbac68e2695f8f878c33141a6
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksiadz_bochynski_wezwany_do_prokuratury_sld_i_twoj_ruch_ukrywal_pedofilie_287005.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Proponuję utworzyć ruch społeczno-polityczny pod nazwą: Ksiądz Bochyński do Guantanamo! Po osiągnięciu swego głównego celu powinien postawić sobie następny: Wszyscy księża do Afganistanu. Osobiście jestem głęboko przekonany, że po ostatecznym rozwiązaniu kwestii kapłanów rzymsko-katolickich temat pedofilli zniknie ze środków masowego przekazu. Jednak nie dlatego, że znikną pedofile.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepiej zakazać wszystkim księżom wypowiadania się, a wypowiadać mogę się tylko biskupi i kardynałowie. A że oni pletą to samo to tylko głos papieża powinien się liczyć. Jak to dobrze, że jest to Franciszek a nie JPII.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, raczej staram się nie osądzać nikogo po wyglądzie. Tak też w tym wypadku: przeczytałem uważnie, co delikwent napisał/powiedział. Przekalkulowałem – wyszło, że ksiądz ten, to nie ksiądz, a to, co mówi/pisze, to przednia komedia ! Podobna do tych, z Jasiem Fasolą ! Możliwe ? :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrwał się spod kontroli , i wypalił szczera prawdę o tym co sam myśli . Poniesie konsekwencje swojego słowa . Dobra robota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.