Facebook Google+ Twitter

Łódzka mapa zawodów deficytowych

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-19 13:34

Mapa zawodów deficytowych ma być na bieżąco aktualizowana. Do jej tworzenia WUP zamierza zaprosić organizacje pracodawców, związki zawodowe, samorządy i uczelnie.

fot. Express Ilustrowany/Jarosław Stasiak i Sławomir Szymański wykonują podobno jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów w Łodzi.Operatorzy maszyn na linii produkcyjnej, kasjerki, kierowcy ciężarówek, robotnicy budowlani, szwaczki, magazynierzy, murarze, zbrojarze, informatycy, inżynierowie mechanicy i elektronicy oraz pielęgniarki to obecnie najbardziej poszukiwani pracownicy w Łodzi.

Wojewódzki Urząd Pracy stworzył mapę zawodów deficytowych, która ma pozwolić planować, w jakich kierunkach powinni się kształcić łodzianie, by bez problemu znaleźć zatrudnienie.


Przedstawiciele podobno najbardziej poszukiwanych zawodów mają nieco inne odczucia.

- Nie zauważyłem, by brakowało budowlańców - mówi Sławomir Szymański, robotnik budowlany. - Pracy jest dużo, ale to normalne o tej porze roku. Pensje też nie poszły w górę.

Mapa ma być na bieżąco aktualizowana. Do jej tworzenia WUP zamierza zaprosić organizacje pracodawców, związki zawodowe, samorządy i uczelnie. Pierwsze opracowanie powstało bowiem na podstawie informacji zebranych z powiatowych urzędów pracy, ofert kierowanych do WUP i ogłoszeń w lokalnej prasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.