Facebook Google+ Twitter

Łódzka Piotrkowska zimą woła o pomoc

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-11-25 08:30

Handlowcy z ul. Piotrkowskiej obawiają się o swoją przyszłość. Klienci, którzy latem tłoczyli się w ogródkach gastronomicznych, teraz zamiast opustoszałej Pietryny wybierają ciepłe wnętrza galerii handlowych.

- Latem nie narzekamy - zgodnym tonem mówią handlowcy. - Klienci ogródków piwnych chętnie zaglądają do sklepów. Wówczas pogłoski o bliskim końcu handlu na deptaku są przesadzone. Jednak późną jesienią i zimą nasze obawy rosną. W tym roku po raz pierwszy musimy zmierzyć się z dwoma dużymi centrami handlowymi, zamiast - jak do tej pory - z jednym. Nie ukrywamy, że liczymy na pomoc władz miasta. Fot. Dziennik Łódzki

Agnieszkę Bukiewicz na ul. Piotrkowskiej można spotkać jedynie sporadycznie. - Wolę sklepy pod jednym dachem - przyznaje. - Chociaż ostatnio odwiedziłam wszystkie sklepy obuwnicze w centrum przy al. Piłsudskiego, to kozaki kupiłam przy przy Pietrynie. Od razu wpadły mi w oko. Nie było wielu klientów, sprzedawczynie powitały mnie niemal z otwartymi ramionami.

- Na Piotrkowskiej liczą się dla mnie księgarnie - wyjaśnia Stanisław Jóźwiak. - Żadne centrum handlowe nie posiada aż tak dużego wyboru książek. Przy deptaku jest kilkanaście księgarni, więc nigdy nie wracam do domu z pustymi rękoma. (sach)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.