Facebook Google+ Twitter

Łódzka PO agituje na Naszej-Klasie

Działacze łódzkiej Platformy Obywatelskiej rozpoczęli akcję informującą i zapraszającą na referendum w sprawie odwołania prezydenta Kropiwnickiego. Poprzez portal Nasza–Klasa zamierzają wysłać informacje do 200 tys. mieszkańców.

Przeznaczony dla kontaktów towarzyskich portal Nasza-Klasa stał się sposobem zapraszania łodzian do wzięcia udziału w referendum 17 stycznia 2010 roku w sprawie odwołania obecnego prezydenta.

Kiedy wchodzi się na profili zatytułowany "Idę na referendum 17.01.2010 Łódź" w miejscu przeznaczonym dla zaprezentowania siebie ("O sobie") można przeczytać informację związane z istotą referendum. Autorzy profilu informują czym jest referendum, jak się dzieli, na jakich zasadach można je zorganizować, na jakim obszarze może zostać przeprowadzone, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby było ważne, z jakich powodów może zostać zorganizowane oraz kiedy miało miejsce pierwsze referendum w Polsce.

W miejscu oznaczonym "Czym się aktualnie zajmuję" autorzy piszą o celu stworzenia profilu. Dowiadujemy się z niego, że zasadniczym celem jest zwiększanie frekwencji podczas styczniowego referendum. Poza wysyłanymi zaproszeniami do łodzian za strony autorów, sami łodzianie mogę wyrazić swoją opinię na tematy związane z referendum, w tym poinformować, czy będą brać w nim udział, czy też nie.

Jak dowiadujemy się z "Dziennika Łódzkiego" (11 grudnia 2009), profil zarządzany przez łódzkie PO jest obsługiwany przez dziesięciu wolontariuszy i nie ma celów politycznych, a jedynie cel społeczny, informujący.

32 minuty po północy, 12 grudnia 2009 roku, na zaproszenie PO odpowiedziało 745 osób. Jak podaje Sebastian Tylman, radny PO i pomysłodawca akcji, PO wysłało dotąd sześć tysięcy zaproszeń.

Żródłó

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.