Facebook Google+ Twitter

Łódzka policyjna specgrupa do walki z pseudokibicami

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-09 13:10

Grupa będzie walczyć z chuliganami i pseudokibicami. Oficjalnie zacznie działać w połowie września, ale już teraz - przed piątkowymi derbami piłkarskimi - funkcjonariusze rozpracowują podejrzane środowiska chuligańskie.

Łódzka policja wypowiada wojnę chuliganom i pseudokibicom, którzy wszczynają bójki nie tylko na stadionach, ale także na terenie całego miasta, demolują tramwaje i autobusy. Ma z nimi walczyć specjalnie powołany referat w sekcji kryminalnej KMP.

- Zależy nam na jak najszybszym ustaleniu i zatrzymaniu sprawców chuligańskich ekscesów - mówi ndkom. Paweł Karolak , zastępca komendanta KMP w Łodzi. - Jesteśmy zdeterminowani i mam nadzieję, że będziemy skuteczni. Szczególnie teraz, gdy oba łódzkie zespoły piłkarskie znalazły się w pierwszej lidze. Musimy być przygotowani na przyjazdy większej liczby kibiców z całej Polski. W tym celu zacieśniamy współpracę z policjantami z innych jednostek na terenie kraju, by wymieniać informacje na temat osób wybierających się na łódzkie stadiony.

Policjanci działający po cywilnemu będą operacyjnie rozpracowywać środowiska chuliganów i pseudokibiców.

- Dotychczas ich wybrykami zajmowały się grupy powoływane doraźnie po jakichś zdarzeniach, na przykład bijatykach pod klubem muzycznym Dekompresja czy dyskoteką Viva - mówi nadkomisarz. - Nowy referat na stałe zajmie się tym problemem. W stosunku do winnych będziemy wnioskować o stosowanie tymczasowych aresztów. Nikt, kto ma coś na sumieniu, nie może się czuć bezkarny.

Policjantów, jak zaznacza ndkom. Paweł Karolak, będą interesowali tylko bandyci. - Prawdziwi kibice, którzy przychodzą na stadion, żeby obejrzeć mecz, nie będą przez nas nękani - mówi.

W lipcu policjanci zatrzymali 19-letniego Krzysztofa K., mieszkańca Wielkopolski, któremu postawiono zarzut napaści na dwóch funkcjonariuszy eskortujących kibiców na stadion ŁKS przed meczem derbowym 10 maja. Sprawca był kompletnie zaskoczony. Dla niego ta sprawa była już zapomnianą przeszłością, teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

(ksaf) 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.