Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8990 miejsce

Łódzka szkoła zaatakowana przez terrorystów

Wczoraj, około godziny 10.30, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi doszło do ataku terrorystycznego. Terroryści wzięli zakładników i zamknęli się w jednej z sal lekcyjnych. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Rozpoczęcie okupacji szkoły przez "terrorystów" / Fot. Krzysztof DudekNa miejsce zdarzenia przybyły: policja, straż miejska, straż pożarna, pogotowie ratunkowe. Służby zaczęły koordynować działania pod dowództwem Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi insp. Jarosława Wołoszyńskiego. Policja wraz ze strażą miejską zabezpieczyły teren ataku terrorystycznego przed osobami niepowołanymi. Straż pożarna i pogotowie ratunkowe pozostały w pobliżu w razie potrzeby.

Na miejscu zrobiło się "gorąco" i nerwowo. Terroryści zaczęli strzelać do zabezpieczających teren służb.

Policyjni negocjatorzy / Fot. Krzysztof DudekStrzelanina z policją / Fot. Krzysztof DudekPo około godzinie od ataku, na miejscu pojawili się policyjni negocjatorzy, którzy starali się namówić napastników do poddania się. Niestety, bez skutku. Terroryści pokazali, że są zdeterminowani do agresywnych działań zmuszając zakładników do negocjacji w ich imieniu.Zakładnik w szkole / Fot. Krzysztof Dudek

Podczas negocjacji, w których uczestniczył również psycholog, do budynku szkoły weszli policyjni antyterroryści dzieląc się na dwie grupy. Jedna grupa miała szturmować salę lekcyjną od wewnątrz, a druga grupa miała zaatakować z dachu budynku. W międzyczasie terroryści pokazali, że nie zawahają się użyć podłożonych ładunków wybuchowych jak również mogą posunąć się do zastrzelenia zakładników.

Terroryści podczas negocjacji wraz z psychologiem / Fot. Krzysztof DudekPo nieudanych negocjacjach, około godziny 12.30 do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści, którzy w tym samym czasie zaczęli szturm na salę lekcyjną od wewnątrz i z dachu budynku. Do pomieszczeń wrzucono granaty hukowe, które ogłuszyły i zdezorientowały terrorystów.

AT przygotowujące szturm na terrorystów / Fot. Krzysztof DudekNiestety jeden z zakładników został zastrzelony przez terrorystów, a taką informację otrzymali policjanci od snajperów z pododdziału AT rozstawionych na jednym z dachów pobliskich kamienic.

Sytuacja prawie jak w Biesłanie ale na szczęście to tylko ćwiczenia służb w razie zagrożenia terrorystycznego. I całe szczęście, że to tylko ćwiczenia ponieważ nie wszystko wyszło tak jak powinno. Wg mnie czas, jaki trwało przybycie na miejsce negocjatorów i pododdziału AT był wyjątkowo długi i podejrzewam, że gdyby zagrożenie było prawdziwe zginęłoby więcej zakładników.

Podsumowując działania mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że policja i straż miejska, zabezpieczająca teren wokół, stanęła na wysokości zadania. Co do działań negocjatorów i policjantów z AT nie będę się wypowiadał ponieważ nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. Jedno co jest pewne to to, że takie ćwiczenia powinny odbywać się częściej, by służby mogły doskonalić swoje umiejętności.

Policyjni antyterroryści na dachu budynku / Fot. Krzysztof DudekZakładnik z bronią przy głowie / Fot. Krzysztof DudekZdeterminowani terroryści / Fot. Krzysztof Dudek
"Zjazd" policjantów z AT / Fot. Krzysztof Dudek"Wejście" AT / Fot. Krzysztof DudekZakończenie akcji i "zjazd" na ziemię / Fot. Krzysztof Dudek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

szkoła owszem jest :) nie inaczej ;p
i okna sa w trakcie wymiany ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

w ZSP nr. 22!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2008 23:36

Nienawidzę schematu w stylu: "Stało się to i to. Na szczęście były to tylko ćwiczenia".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2008 23:36

Nienawidzę schematu w stylu: "Stało się to i to. Na szczęście były to tylko ćwiczenia". Na nic nowego Cię nie było stać Krzysiek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale najwyraźniej wymieniają na nowe - widać na jednym ze zdjęć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to poważnie w tym budynku jest jakaś szkoła?
te okna to faktycznie jak w biesłanie... ale już po akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

fakt że tekst się czyta miło :) ale informacje są niekompletne...
po 1 ZSP 22 a nie 2
po 2 akcja rozpoczęła się o godz. 9.00 nie 10.30
po 3 żaden z zakładników nie zginął tylko terrorysta :)

Zdjęcia naprawdę ciekawe :)
Akcja była bardzo realistyczna.
pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre zdjęcia i tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

panczo wszystko fajnie ale........ niestety skrypt jaki jest na w24 jest niedoskonały. Mowa na ten temat była już by można było robić artykuł wraz z galerią bądź mieć większą możliwość łamania tekstu ze zdjęciami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko fajnie, ładnie, tylko po co tyle zdjęć?? Nie lepiej do artykułu zrobić galerię? Chyba ładniej by to wyglądało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.