Facebook Google+ Twitter

Łódzki Dell pierwsze notebooki wyprodukuje w listopadzie

Amerykański Dell właśnie oficjalnie odebrał zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Trwają ostatnie prace zmierzające do rozpoczęcia produkcji przenośnych komputerów.

Mimo że oficjalne otwarcie łódzkiego oddziału Della ma nastąpić dopiero w styczniu, w fabryce postawionej w kilka miesięcy już trwają intensywne prace nad uruchomieniem produkcji, będącej specjalnością przedsiębiorstwa. Pierwsze notebooki mają zjechać z taśmy mniej więcej za półtora miesiąca – w połowie listopada.

Taśma produkcyjna łódzkiego Della, nie tylko dla łódzkich, ale i dla wielu krajowych firm będzie nowatorska. Cały proces wytwórczy przebiegać ma według zasady „just on time” (w wolnym tłumaczeniu: wymierzone na czas) czyli bez magazynowania produktów. Będziemy mieć tu do czynienia z ciągłością dostaw podzespołów i z równie ciągłym odbiorem gotowych produktów. Na terenie samej fabryki wyroby nie będą składowane.

Aby takie rozwiązanie technologiczne działało bez zarzutu całość produkcji i dystrybucji musi być kontrolowana przez komputery. Chodzi o każdy punkt dotyczący dostawy potrzebnych podzespołów, cały proces ich montowania aż po dotarcie gotowych produktów do odbiorcy.

Przy takim systemie niezbędne jest stałe, niezawodne zasilanie w energię elektryczną oraz stałe warunki klimatyzacyjne. Żeby ani jedno ani drugie nie zawodziło będzie zdublowane.

Przed przerwami w dostawie energii Dell zabezpiecza się w sposób wyjątkowo skomplikowany. Chcąc mieć pewność, że pole elektromagnetyczne nie będzie zakłócało produkcji przedstawiciele fabryki poprosili o przesuniecie fragmentu linii energetycznej 220kv Janów-Rogowiec, zasilającej dużą część Polski. Jest to na tyle ważne dla utrzymania ciągłości produkcji Della, że przystano na ten warunek. Organizację przesunięcia linii i koszt tej operacji wzięła na siebie Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

W samych halach fabrycznych odbywa się montaż i testowanie linii „just on time” . Za jej skonstruowanie odpowiada firma z Irlandii – PM Group.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Już się nie mogę doczekać. Wreszcie w Polsce będzie można zakupić Della z Ubuntu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.