Facebook Google+ Twitter

Łódzki Hilton niższy o 24 metry?

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-06-26 10:09

Pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Łodzi - Hilton, który ma stanąć przy al. Mickiewicza (między al. Kościuszki a ul. Piotrkowską) będzie miał 76 metrów wysokości, a nie - jak tego oczekiwał inwestor - 100. Taka decyzja została właśnie wydana przez Wydział Planowania Przestrzennego i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Łodzi. Dla inwestora jest ona jednak nie do przyjęcia.

Projekt hotelu / Fot. "Express Ilustrowany"- 24 metry mniej to ogromna różnica - mówi Jarosław Olszowy, przedstawiciel inwestora. - Ma to kluczowe znaczenie przede wszystkim ze względów finansowych. Inwestycja pochłonie ok. 70 - 80 mln euro i chcemy, by w zaplanowanym czasie się zwróciła. Przy wysokości 76 metrów trzeba się zastanowić, czy będzie się w ogóle opłacać.

Marek Lisiak, architekt miasta, tłumaczy, że innej możliwości nie ma. - Dopuszczalną wysokość budynku określił Urząd Lotnictwa Cywilnego - mówi. - Nad tym terenem biegnie trasa podejścia do lądowania na łódzkie lotnisko, a po jego zachodniej stronie nie ma tzw. ILS-u, radiowego systemu nawigacyjnego. Samolot musi więc zejść odpowiednio nisko, by widzieć całą trasę.

Sprawę rozwiązałby więc zakup i montaż ILS-u. Ani władze miasta, ani lotniska, nie wiedzą jednak, kiedy mogłoby to nastąpić. Dla inwestora liczy się jednak czas.

- Będziemy jeszcze walczyć o te 24 metry - mówi Jarosław Olszowy. - Na razie pracujemy nad projektem elewacji i rozkładem funkcjonalnym budynku. Z projektem konstrukcyjnym jeszcze się wstrzymamy.

Zgodnie z umową, inwestor ma 36 miesięcy na postawienie obiektu. Jeżeli tego nie zrobi, będzie musiał zapłacić miastu 5 mln złotych kary. Ostateczny termin upływa 4 kwietnia 2010 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.