Facebook Google+ Twitter

Łódzki IPN czeka na uczestników Europejskiej Nocy Muzeów!

Od osiemnastej 19 czerwca br. do pierwszej w nocy dnia następnego łódzki IPN zaprasza do swojej siedziby przy ul. E. Orzeszkowej 31/35 na spotkanie "Poza cenzurą" organizowane w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

IPN zdjęcie poglądowe / Fot. Hiuppo, CC 3.0/WikipediaJak poinformowała Marzena Kumosińska, asystent prasowy łódzkiego IPN, podczas Europejskiej Nocy Muzeów już od godz. 18 w punkcie informacyjnym będą wydawane znaczki oraz pocztówki. Na dziedzińcu natomiast będzie można zwiedzać wystawę "»Puls« – nieregularny kwartalnik literacki 1977–1981 – fenomen wolnego słowa”.

Pismo „Puls” było jedną z najciekawszych niezależnych inicjatyw literackich dwóch ostatnich dekad PRL. W zespole redakcyjnym byli: Jacek Bierezin (redaktor naczelny), Tomasz Filipczak, Witold Sułkowski, Tadeusz Walendowski, Leszek Szaruga, Bartosz Pietrzak, Ewa Sułkowska-Bierezin (nieformalny sekretarz redakcji). Od 1979 r. wydawano książki w serii „Biblioteki Pulsu” (do stanu wojennego ukazały się dzieła "Moskwa-Pietuszki" Wieniedikta Jerofiejewa i "Gnidzi Parnas" Piotra Wierzbickiego).

Przewidziany jest pokaz sitodruku w przedsionku budynku "D". W tym samym budynku, w sali konferencyjnej, odbędzie się turniej gier planszowych. W czytelni w budynku "C" odbędzie się prezentacja albumu dr Tomasza Toborka pt. "Niezależna muzyka rockowa", wydanego dwa lata temu, oraz spotkanie z Pawłem Gumolą z zespołu „Moskwa”.

Obejrzeć tu będzie można również wystawę "Jarocin w obiektywie bezpieki". Natomiast w sali na I piętrze (budynek C) odbędzie prezentacja technik konserwacji i digitalizacji dokumentów archiwalnych. Europejska Noc Muzeów to również okazja do zwiedzania archiwum historycznego łódzkiego IPN.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.