Facebook Google+ Twitter

Łódzki kościół wita Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej

Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej odwiedzi wszystkie łódzkie parafie. Do Łodzi przyjeżdża już w sobotę 13 marca.

Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej / Fot. Adam SęczkowskiPeregrynacja kopii obrazu to ważne wydarzenie dla łódzkiego Kościoła. To szansa duchowego odrodzenia dla wszystkich, którzy zawierzą Królowej Polski. Peregrynacja to tzw. "odwrócona pielgrzymka" kiedy to cząstka miejsca świętego przyjeżdża do wiernych. Kopia słynnego obrazu dotrze do każdej parafii. Obraz jest symbolem tradycyjnej religijności.

Podróż kopii jasnogórskiego obrazu to idea kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 50. XX w., w okresie programu duszpasterskiego o nazwie Wielka Nowenna, który miał na celu przygotować Polaków do obchodów tysiąclecia chrztu Polski, kopia cudownego obrazu miała nawiedzić wszystkie polskie parafie. Sporządzono dwie kopie ikony Matki Boskiej Jasnogórskiej i Wyszyński wybrał się z nimi do Watykanu. 14 maja 1957 r. kopia obrazu poświęcona została w Rzymie przez papieża Piusa XII, który zaakceptował ideę peregrynacji. "Matko przyjdź do nas! Matko bądź z nami!" wołały zgromadzone 26 sierpnia 1956 r. na Jasnej Górze tłumy.

W łódzkiej diecezji pierwsza peregrynacja miała miejsce w 1974 roku, a druga trwa od 1984 r. Od września ubiegłego roku obraz jest na terenie łódzkiej diecezji. Po uroczystym powitaniu w Piotrkowie ikona objechała parafie w południowej części regionu.

W sobotę przyjeżdża do Łodzi. O godzinie 14 przy pomniku kard. Wyszyńskiego (u zbiegu al. bpa Bandurskiego i al. kard. Wyszyńskiego) rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania. Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej przyjedzie przed godz. 15. W imieniu łódzkiego kościoła powita go abp. Ziółek, a w imieniu łodzian prof. Michał Seweryński. Po Mszy Św. ok. godz. 16:30 obraz zostanie zabrany do parafii św. Józefa na Rudzie.

Ikona Maryi będzie odwiedzać parafie archidiecezji łódzkiej do 10 września. 25 września odbędzie łodzianie udadzą się w pielgrzymkę na Jasną Górę aby podziękować za łaski otrzymane podczas nawiedzenia.

Tutaj znajdziemy kalendarz nawiedzenia

Źródło: Peregrynacja kopii Obrazu Jasnogórskiego oraz Strona internetowa Archidiecezji Łódzkiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Relacja dotyczy wydarzenia, które ma znaczenie dla wielu osób określających się jako chrześcijanie. Znalazło się w niej i poniższe stwierdzenie:
"To szansa duchowego odrodzenia dla wszystkich, którzy zawierzą Królowej Polski."
Zastanawia mnie, na czym opiera się nadzieja na owo duchowe odrodzenie.
Jeśli - jak podaje link pod tekstem - peregrynacja obrazu trwa od 1957 r., ponad półwiecze powinno już dostarczyć dowodu na skutki takiego odrodzenia.
Odnośny tekst wymienia "odnawianie życia sakramentalnego, małżeńskiego, pojednania w rodzinach, deklaracje trzeźwościowe".
Niemniej zarówno statystyki, jak i codzienność, której doświadczamy - wskazują na wzrost przemocy w rodzinach, rozpadu małżeństw, pijaństwa i "religijności na pokaz", problemów narastających od tych kilku dziesięcioleci.
Czy namalowany obraz, nawet tak uczczony, może mieć wpływ na społeczeństwo?
W tekście słusznie zauważono także:
"Obraz jest symbolem tradycyjnej religijności."
Jest jej przejawem np. ubieranie wizerunku w sukienki itp. > http://dziedzictwo.ekai.pl/@@jasna_gora_obraz
Oddawanie czci obrazom, o jakim mowa np. tutaj > http://dziedzictwo.ekai.pl/@@ikona może niepokoić wnikliwych chrześcijan. Jak bowiem pogodzić je z choćby takimi fragmentami Pisma św., jak Wyjścia 20:4-5 > http://www.biblia-internetowa.pl/2Moj/20/4.html > http://www.biblia-internetowa.pl/2Moj/20/5.html
Jeremiasza 10:3-5 > http://www.biblia-internetowa.pl/Jer/10/3.html > http://www.biblia-internetowa.pl/Jer/10/4.html > http://www.biblia-internetowa.pl/Jer/10/5.html
Psalm 115:4-8 > http://www.biblia-internetowa.pl/Ps/115/4.html >http://www.biblia-internetowa.pl/Ps/115/5.html >http://www.biblia-internetowa.pl/Ps/115/6.html > http://www.biblia-internetowa.pl/Ps/115/7.html > http://www.biblia-internetowa.pl/Ps/115/8.html
1 Koryntian 10:14; 1 Tesaloniczan 1:9; 1 Jana 5:21 i wiele innych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potraktuj to przyjście Obrazu Najświętszej Marii Panny jako Swiąto Zeńskie, kobiece - bo takie tylko ono moze byc w historii Planety Ziemii!

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudownie Adamie "Matko przyjdź do nas! Matko bądź z nami!"to wydarzenie niezwykłe dla WAS i to już dziś przybędzie do was Ikona Maryi.
Módlcie się. Dobrze ,że macie kalendarz nawiedzania.
Każdy będzie mógł zorganizować sobie czas na przyjęcie i modlitwę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.