Facebook Google+ Twitter

Łódzki modernizm. Kolonia urzędników skarb. na Julianowie w Łodzi

W grudniu 1924 roku zarejestrowano w Łodzi Towarzystwo Budowy Domów dla Urzędników Skarbowych, które zamierzało zbudować 6 koloni o łącznej liczbie 300 domów. Prace budowlane rozpoczęto w następnym roku. Autorem projektu był Henryk Bursze.

1 z 48 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W czasie odradzającej się niepodległości Polski, architekci chętnie nawiązywali do tradycji w swoich projektach. Przedstawione tutaj domki przesycone są cechami stylu określanego jako "romantyzm narodowy". Fot. Marek Chorążewicz
W czasie odradzającej się niepodległości Polski, architekci chętnie nawiązywali do tradycji w swoich projektach. Przedstawione tutaj domki przesycone są cechami stylu określanego jako "romantyzm narodowy". Fot. Marek Chorążewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Masz rację Grzegorzu, z tym trendem ulepszania i "ulepszania" nie wygrają ci, którzy chcieliby chronić zabytki. Dziś w kościołach i klasztorach sprzed kilkuset lat mamy elektryczność, kanalizację i inne wynalazki z późniejszych wieków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te domy są już mocno przebudowane. Niektóre mniej więcej stylowo, niektóre w sposób szkaradny. Gdy widzimy jakiś stary dom bez wymienionych okieen itd. natychmias fotografujmy! Już niedługo nie będzie po co robić takich zdjęć, na rany Julka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, masz rację Darku, materiału zdjęciowego dotyczącego modernizmu w Łodzi mam sporo. Wszystko czeka na wolny czas i obróbkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, chyba cały rok fotki strzelałeś, aby je teraz w serii pokazać w kolejnych galeriach :)
5+7 ode mnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.