Facebook Google+ Twitter

Łódzki modernizm. Plac Dąbrowskiego 1 - róg ullicy Jaracza

Kamienica wzniesiona w latach 1927-1930 dla Izraela Tyllera, w stylu określanym jako modernizm historyzujący. Projekt architekta Karola Folkierskiego. W strukturze przestrzennej miasta stanowi ogniwo skrzyżowania i ścianę wnętrza placu.

1 z 22 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Obiekt zbudowany na narożnej prostokątnej działce, we wschodniej pierzei placu Dąbrowskiego i południowej pierzei ul. Jaracza (dawniej ul. Cegielniana). Elewacje zachodnia 13-osiowa, północna 6-osiowa.Fot. Marek Chorążewicz
Obiekt zbudowany na narożnej prostokątnej działce, we wschodniej pierzei placu Dąbrowskiego i południowej pierzei ul. Jaracza (dawniej ul. Cegielniana). Elewacje zachodnia 13-osiowa, północna 6-osiowa.Fot. Marek Chorążewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zgadza się. Coraz mniej oryginalnych obiektów do sfotografowania. Trzeba utrwalać co sie tylko zdąży. Wielu budowli już nie sfotografuję - zostały wyburzone i czasem śladu po nich nie ma... Niektóre stoją i nie wiadomo co z nimi robić. Jest np. taka hala fabryczna wtopiona w tereny WAM i WKS "Orzeł". Niszczeje i nie ma na nią pomysłu. Przykładów jest znacznie więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Budynek utrwalony jeszcze z pierwotną elewacją, acz chyba już bez oryginalnej stolarki okiennej. Pośpiech w tym fotografowaniu jest ze wszech miar wskazany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.