Facebook Google+ Twitter

Łódzki sąd skazał Jana Tomaszewskiego

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-02-07 07:29

Słynny bramkarz Jan Tomaszewski, który w 1973 r. zatrzymał Anglię na stadionie Wembley, nie powstrzymał wczoraj Sądu Rejonowego w Łodzi przed wydaniem wyroku skazującego. Ma zapłacić 2,5 tys. zł grzywny za to, że w mediach zarzucił Zbigniewowi Bońkowi popełnienie przestępstwa.

Jan Tomaszewski zapowiada zaskarżenie wyroku / Fot. PolskaPonadto były bramkarz musi wpłacić 1 tys. zł na rzecz Caritas w Łodzi, zwrócić Bońkowi pieniądze za adwokata - 922 zł oraz pokryć koszty sądowe w wysokości 300 zł. Sąd zdecydował też, że wyrok, który nie jest prawomocny, zostanie opublikowany w gazecie ogólnopolskiej.

- Spodziewałem się, że wyrok będzie znacznie surowszy, dlatego na wszelki wypadek wziąłem ze sobą szczoteczkę do zębów - żartował Tomaszewski. Poważnie zaś zaznaczył, że nie zgadza się z wyrokiem i złoży od niego apelację.- Nie czuję się winny - podkreślił Tomaszewski. - Nie ma dowodu, że nazwałem Zbyszka przestępcą. To dziennikarze przekręcili moje słowa.

Boniek nie przybył do sądu. Jego pełnomocnik Andrzej Pelc powiedział nam: - Wyrok nas satysfakcjonuje i nie zamierzamy wystąpić z pozwem cywilnym o odszkodowanie.

W sądzie pojawili się sympatycy łódzkiego Widzewa, z którym Boniek związany jest od dawna. Jeden z nich, Edward Dulewicz, dawny doradca prawny Widzewa, stwierdził: - Wyrok nie jest zbyt surowy i w pełni sprawiedliwy, gdyż Tomaszewski nie przedstawił żadnych dowodów, że Boniek złamał prawo.

Jesienią 2006 roku w wywiadach dla "Super Expressu" i "Echa Miasta" Jan Tomaszewski zarzucił Zbigniewowi Bońkowi, że postępuje jak przestępca i uczestniczy w aferach korupcyjnych. Chodziło m.in. o sprawę przyznania Widzewowi licencji na grę w II lidze.

Wiesław Pierzchała

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.