Facebook Google+ Twitter

Łódzki subiektywny kalendarz kulturalny - grudzień

Śnieg, co prawda, jeszcze nie spadł, ale atmosferę świąteczną można już wyczuć. Sklepy rozświetliło światło choinkowych lampek, a wśród towarów pojawiły się bombki i łańcuchy. I nawet oferta kulturalna stała się bardziej... nastrojowa.

Łódzki subiektywny kalendarz kulturalny / Fot. Anna Korzon

Muzyka klasyczna...


Początek miesiąca to w łódzkich koncertach muzyki klasycznej rozstrzygnięcie kilku ważnych konkursów.
- Już 3 grudnia Filharmonia zaprasza na Finał V Ogólnopolskiego Konkursu Waltorniowego im. Edwina Golnika. Wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii wystąpią soliści - Jacek Muzyk i Thomas Jöstlein. W programie: Uwertura do opery "Xerxes" G.F.Händla, Koncert na 2 waltornie Es-dur J.Haydna, Koncert na 2 waltornie F-dur A.Vivaldiego i Concerto grosso op 6 nr 8 "Na Boże Narodzenie" A.Corelliego.
- 4 i 5 grudnia na scenie Filharmonii wystąpią finaliści VII Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego. Podczas koncertu usłyszymy m.in. I Koncert skrzypcowy op. 35 i II Koncert skrzypcowy op. 61 K.Szymanowskiego.
- Pianista Haochen Zhang - laureat XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Van Cliburna 2009 - wykona 8 grudnia takie standardy, jak "Pietruszka" I.Strawińskiego i 24 Preludia op. 28 F.Chopina.
- 11 grudnia, w ramach Finału III Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Grażyny Bacewicz, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej i solista - Krzysztof Jakowicz (skrzypce) wykonają nagrodzone w konkursie kompozycje i III Koncert skrzypcowy G.Bacewicz.
- Kolejny koncert z cyklu "contem.ucha" odbędzie się już 15 grudnia. Zagrają: Alicja Lizer-Molitorys (flet), Aleksandra Batog (altówka) i Agnieszka Kaczmarek-Bialic (harfa).
Plakat z "Opowieści Hoffmana" / Fot. Materiały promocyjne MET i Filharmonii Łódzkiej- Przepiękna suita z baletu "Dziadek do orzechów" P.Czajkowskiego znalazła się w programie koncertu, który odbędzie się 17 grudnia. Na skrzypcach zagra izraelski muzyk - Vadim Gluzman.
- 19 grudnia, na wielbicieli mistrzowskich wykonań rodem z The Metropolitan Opera, czeka historia życia i miłości niemieckiego poety, czyli "Opowieść Hoffmana" J.Offenbacha. W roli pięknej Antoniny - Anna Netrebko.

... i współczesna


- 1 grudnia kolejny wielki koncert na scenie Atlas Areny - wystąpi Electric Light Orchestra. Kilkaset metrów dalej, w Wytwórni, zagra zespół Dżem.
- Łódzcy ulubieńcy - L.Stadt i Pogodno - wystąpią 3 grudnia w Łodzi Kaliskiej.
- Nieco cięższe rytmy, w wykonaniu zespołów Okay, Arythmia i Coma, czekają 4 grudnia na gości Dekompresji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.