Facebook Google+ Twitter

Łódzki subiektywny kalendarz kulturalny - luty

Sesja ruszyła pełną parą i tysiące żaków w stresie zasiadło do książek. Pamiętajmy jednak o najważniejszej zasadzie obowiązującej studentów - "co za dużo, to nie zdrowo". W ramach odpoczynku proponuję nieco się... "ukulturalnić".

Łódzki subiektywny kalendarz kulturalny / Fot. Anna Korzon

Muzyka klasyczna...


Tym razem niewiele jest, niestety, pozycji godnych polecenia.
5 i 6 lutego odbędą się w Filharmonii Łódzkiej dwa koncerty w hołdzie Grażynie Bacewicz (kompozytor, współpatronka łódzkiej Akademii Muzycznej). W tym roku obchodzimy setną rocznicę jej urodzin. Wśród zaproszonych artystów znalazł się m.in. Krystian Zimerman.
Już następnego dnia Filharmonia zaprasza na kolejną transmisję wprost z The Metropolitan Opera. Tym razem - na "Łucję z Lammermooru". W roli tytułowej - "następczyni Callas" - przepiękna Anna Netrebko.

... i współczesna


Dla odmiany - w muzyce popularnej dużo się wydarzy. Łódź Kaliska zaprasza m.in. na akustyczny występ Maleo Reggae Rockers (5 lutego), oraz na koncert genialnego duetu Fisz - Emade (19 lutego).
Już 6 lutego, w nieco zapomnianym klubie Luka, zagra klimatycznie i gotycko Closterkeller.
Dwa dni później, w Wytwórni, wystąpią gwiazdy muzyki "yassowej" pod światłym przewodnictwem Tymona Tymańskiego, czyl Tymański Yass Ensemble.
10 lutego, w ramach ogólnopolskiej trasy, zawita do Dekompresji SBB. Podobny przystanek, w tym samym klubie, zrobi sobie w Walentynki zespół Akurat.
Skoro już do Tego dnia doszliśmy, to trudno nie wspomnieć o występie Kasi Kowalskiej w Teatrze Wielkim i koncercie walentynkowym w Filharmonii Łódzkiej (tu: standardy Nino Roty z filmów boskiego FeFe).
17 lutego Filharmonię Łódzką opanują beatboxerzy - Kwartludium Patryk "TikTak" Matele i Jakub "Zgas" Żmijowski. Koncert będzie kolejną odsłoną cyklu "Contem.Ucha".
Na zakończenie miesiąca - 26 lutego - prawdziwa bomba. W ramach Jazzowych Czwartków w klubie Wytwórnia, objawi się reaktywowana na chwilę legenda polskiej sceny jazzowej - String Connection, czyli m.in. panowie Krzesimir Dębski i Krzysztof Ścierański.

Sztuka mała i duża


Jedynie przez dwa pierwsze tygodnie lutego, będzie można podziwiać wielce oryginalne dzieła Krzysztofa Gruse i Pawła Hajncla w Galerii Manhattan (malarstwo, "obiekty", filmy).
Do 19 lutego w FotoPozie na ul. Tuwima wystawione będą zdjęcia Piotra Strzeleckiego ("Kuba - gorąca wyspa, gdzie czas się zatrzymał" to nazwa tej ekspozycji).
Przez cały miesiąc w Galerii 33 (al. 1 Maja) będzie można podziwiać wykonane techniką akrylu obrazy Bogdana Sokołowskiego. Wystawa nosi zachęcający tytuł "Abstrakcje".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

SBB w Łodzi super!!! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.