Facebook Google+ Twitter

Łódzki subiektywny kalendarz kulturalny - marzec

Nie chce zima odpuścić... Biały puch coraz dokładniej przykrywa szarości i nierówności otaczającego nas świata. Tymczasem łódzkie życie kulturalne mrozom i opadom się nie poddaje.

Łódzki subiektywny kalendarz kulturalny / Fot. Anna Korzon

Muzyka klasyczna...


Najbliższy miesiąc rozpocznie prawdziwa gratka dla melomanów - 1 marca w ramach koncertu z okazji urodzin Fryderyka Chopina, w Filharmonii Łódzkiej zagra Ivo Pogorelić. Przez wielu uzawany jest on za niezwyciężonego pianistycznego geniusza.

7 i 21 marca obędą się dwie kolejne transmisje z The Metropolitan Opera. Będą to: "Madame Butterfly" G.Pucciniego i "Lunatyczka" V.Belliniego.

Tymczasem już 13 marca Filharmonia gościć będzie "na żywo" na swej scenie gwiazdę nowojorskiego teatru operowego - Andrzeja Dobbera (baryton). Podczas koncertu wykona on m.in. arie z "Traviaty", "Don Carlosa" i "Tosci".

... i współczesna


W marcu najciekawsze koncerty czekają na gości klubu Dekompresja. Wśród zaproszonych zespołów znalazły się m.in.: Myslovitz, Pustki (oba 6 marca), Strachy Na Lachy (7 marca), Komety (20 marca) i Frontside (27 marca).

W rozwijającym muzyczne skrzydła klubie Luka już 6 marca zagra Psychocukier.

19 marca na "jaszczurzej scenie" klubu Lizard King zagra, długo nieobecny w Łodzi, Sztywny Pal Azji.

W marcu niezwykle mało dziać będzie się w cieszącej się coraz lepszą sławą Wytwórni - 7 marca zagra łódzka Coma, a już następnego dnia - Maria Peszek.

Muzyka współczesna zagości też na scenie Filharmonii (5 marca - Grzegorz Turnau, 29 marca - Dorota Miśkiewicz) i Teatru Wielkiego (1 marca - Michał Bajor, 8 marca - Anna Maria Jopek).

Sztuka mała i duża


Tylko do 9 marca potrwa wystawa zdjęć Michała Kiersztyna: "Sycylia, Sardynia, Korsyka" (Galeria Promocji Młodych). Warto się pospieszyć i nacieszyć oczy "rozgrzewającymi" widokami.

Wielbicieli zapomnianej sztuki drzeworytu zaprasza Muzeum Historii Miasta Łodzi. Do 22 marca chętni mogą sami "odkryć jego tajemnice".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.