Facebook Google+ Twitter

Łódzki subiektywny kalendarz kulturalny - styczeń

Kolejny miesiąc dobiega końca. Za kilka dni rozpocznie się następny, niosący ze sobą nowe, nieprzewidziane doświadczenia, m.in. "kulturalne". Przed Wami subiektywny przegląd tego, co piszczy w styczniu, w łódzkiej, kulturalnej trawie.

Łódzki Subiektywny Kalendarz Kulturalny / Fot. Anna Korzon

Muzyka klasyczna...


Po odespaniu sylwestrowych szaleństw można rozpocząć nowy rok m.in. w murach łódzkiej Filharmonii. Już 2 stycznia odbędzie się tu Koncert Karnawałowy w wykonaniu Orkiestry Salonowej Opery Berlińskiej. W programie znalazły się utwory J. Straussa, E. Kálmána, B. Bakósa i A. Dvoraka.
Z kolei 10 i 24 stycznia po raz kolejny w Filharmonii Łódzkiej transmitowane będą koncerty z The Metropolitan Opera. Tym razem "Jaskółka" G. Pucciniego i "Orfeusz i Eurydyka" Ch. W. Glucka.
Kolejny koncert z cyklu "Contem Ucha" odbędzie się 27 stycznia. Maciej Tubis (fortepian) i Natalia Chybiak (wiolonczela) wykonają utwory K. Meyera, G. Crumba i G. Sollimy.

...i współczesna


Zdecydowanym zwycięzcą w kategorii "organizator ciekawych koncertów", będzie w styczniu klub Stereo Krogs. To w jego murach zagrają: Appleseed (15 stycznia), Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa (17 stycznia), oraz Banda Whysego (22 stycznia).
Wielbiciele bluesa powinni 2 stycznia odwiedzić klub muzyczny Lizard King. Zagra zespół Siódma w Nocy.
Wytwórnia przy ul. Łąkowej nie pozostała z programem w tyle, 24 stycznia, w ramach imprezy "Przestrzeń Muzyki Live", zagrają Vavamuffin i Armia.

Sztuka mała i duża


Zaledwie do 6 stycznia w Galerii Fotografii AF będzie można podziwiać wystawę Marka Ładyńskiego "Moje podróże – Kenia".
Dwa dni później zakończy się ekspozycja eksponatów przestrzennych "Obsesja papieru i tworzyw" w Muzeum Papieru i Druku PŁ.
Wielbicieli nietypowej formy sztuki, jaką jest plakat, zapraszam na wystawę tych dzieł do Muzeum Kinematografii. Do 15 stycznia można będzie podziwiać m.in. plakaty z filmów Żuławskiego, oraz czechosłowackie i słowackie plakaty filmowe.
Jednym z ciekawszych wydarzeń, niezwykle istotnym dla łodzian, będzie pokonkursowa wystawa prac laureatów 49. Konkursu Fotograficznego "Oblicza Łodzi". Do 21 stycznia będzie można podziwiać ją w Bałuckim Ośrodku Kultury. Takiej Łodzi nie widzi się na co dzień.
Wielbiciele historii (szczególnie mody) przez cały styczeń będą mogli podziwiać wystawę "Pas kontuszowy – recepcja formy, recepcja mitu", która będzie miała miejsce w Muzeum Włókiennictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

to dobrze ze imformuje ze się dzieje w kulturalnie łodzi , ale powinna pisza jeszcze o sztuka ulicznych tzw bezpłatnych , jedyna taka sztuka na pewno to grafiki na murach itp

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ bo to dowód, że w Łodzi dzieją się nie tylko złe rzeczy z których to miasto przez ostatnich kilka lat słynęło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ bardzo ciekawe propozycje, Aniu. Brawo za rzetelność i dociekliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.