Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29262 miejsce

Łódzki Teofilów. Kontener na śmieci pełen mięsa

Widocznie z tym kryzysem to tylko czysta propaganda, skoro do pojemnika na śmieci wyrzuca się... mięso. Mieszkańcy łódzkiego osiedla Teofilów ze zdumieniem zauważyli, że wielki kontener na odpadki jest pełen mięsiwa.

Dwaj mężczyźni przeszukują kontener ze śmieciami przed jednym z łódzkich biurowców. Znalezione metale i makulaturę zawożą do punktu skupu, często jest to ich jedyne źródło dochodu. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiZawartość wielkiego kontenera na śmieci mogła dziś przyprawić mieszkańców łódzkiego osiedla Teofilów o istny zawrót głowy. W pojemniku na odpady znajdowało się co najmniej kilkanaście kilogramów słoniny, ochłapów mięsnych, a nawet wielki świński łeb. Skąd o tym wiem? Otóż gdy przechodziłam obok kontenera, zauważyłam że kilka osób dokładnie przetrząsa jego zawartość. Okazało się, że któryś z okolicznych sklepów mięsno-wędliniarskich pozbył się w ten sposób niechodliwego towaru. Jeśli komuś się wydaje, że był to sporadyczny przypadek, nic bardziej błędnego.

Świńskie i także pewnie inne mięsne dobra lądują w tym pojemniku co jakiś czas, a ludzie oczywiście kontener opróżniają, bo jak tu nie skorzystać z takiej okazji. Widziałam na własne oczy, jak wielki świński łeb powędrował do reklamówki pewnego pana, kilkoma kilogramami słoniny zaopiekowała się starsza pani, a całkiem ładne żeberka schowała do torby kobieta w kwiecie wieku.

Treść komentarzy wypowiadanych przez przeszukiwaczy owego pojemnika na śmieci zachowam dla własnej wiadomości. Nie nadają się one bowiem do powtórzenia. I jeszcze jedno. Podobno łódzkie schroniska dla zwierząt mają problemy z wykarmieniem swoich podopiecznych, bowiem wyrzucanych psów i kotów ciągle przybywa. Widocznie jednak właścicielom niektórych sklepów mięsnych najprościej jest iść na łatwiznę i niechodliwy, mięsny towar po prostu wywalić do śmieci. I tak znajdą się na niego chętni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.03.2009 00:58

Ten problem nie jest niczym nowym a wiąże się z kilkoma ustawami które od podarowanego każą płacić vat i inne tego typu wynalazki jeśli towar nie "schodzi" to wcale się nie dziwię że miast płacić ciężkie pieniądze za jego utylizację wrzucają po prostu do kontenera z którego jak sama piszesz dość skwapliwe korzystają okoliczni mieszkańcy. Nic się nie dzieje wszyscy są zadowoleni. Jeśli kiedyś debilne urzędasy przestaną wymyślać jak wszystkim podłożyć nogę to może i towar niechodliwy sprzedawca wystawi obok lady zgodnie z zasadą mnie nie potrzeba a może komuś się przyda. Na razie od takiego prezentu powinien naliczyć i zapłacić podatek co pewnie nie jest mile widziane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja również nie napisałem tego, czytaj ze zrozumieniem babciu. I co z tego, że mięso ląduje w śmietniku? Kogo to obchodzi? Dzięki temu nieroby i bezdomni mogą się najeść, lol - "Kotku, przyniosłem świeżutką słoninkę, dziś rzucili do śmietnika." ;D Zabawny w sumie ten Twój artykulik jest. Pozdrowionka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie napisałam, że wszyscy mieszkańcy Teofilowa grzebią w śmieciach. Jest to nadinterpretacja autorki (autora?) komentarza. Faktem jest natomiast, że sytuacje takie mają miejsce i dotyczą one nie tego, że mieszkańcy naszego osiedla grzebią w kontenerach, ale tego, że mięso zamiast być utylizowane, lub przekazane do schronisk dla zwierząt - ląduje w pojemnikach na śmieci. I tu zasadza się problem. Sugestię autorki (autora) komentarza - jakobym także miała grzebać w śmieciach pominę. Za życzenia udanych łowów mięsnych serdecznie dziękuję. Może się kiedyś spełnią.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie podoba mi się zawarta w artykuliku sugestia, że mieszkańcy Teofilowa namiętnie zaglądają do śmietników, tylko po to by sprawdzić czy ich zawartość przypadkiem nie przyprawi ich o zawrót głowy. Być może autorka tego artykułu grzebie w śmieciach - tego nie wiem. Jeśli tak to życzę udanych łowów mięsnych. ;>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.