Facebook Google+ Twitter

Łódzki Uniontex znalazł kupca

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-07 10:54

Wielkie centrum konferencyjno-artystyczne ma powstać w murach dawnej fabryki łódzkiego Unionteksu. Syndykowi zakładu udało się znaleźć kupca na 60 budynków położonych na 75 tys. mkw. ziemi.

Wczoraj został w tej sprawie rozstrzygnięty przetarg. - To duży, poważny inwestor - zapewnia Andrzej Brolik, syndyk znajdującej się od trzech lat w stanie upadłości spółki Uniontex SA.

- Wybraliśmy nabywcę, który ma świadomość zabytkowego charakteru tej fabryki. Jego oferta jest korzystna dla Unionteksu i całej Łodzi - dodaje Brolik. Według niego, inwestor chce w pofabrycznych murach wybudować centrum konferencyjno-artystyczne.

Nazwa inwestora pozostaje tajemnicą, podobnie jak pieniądze, które zadeklarował się wyłożyć na kupno fabryki (cena wywoławcza wynosiła blisko 30 mln zł). Szczegóły syndyk ma ujawnić, gdy oferta zostanie zaakceptowana przez sąd nadzorujący proces upadłości Unionteksu.

Przed laty Uniontex był największym zakładem włókienniczym w regionie i jednym z największych w kraju. Jeżeli transakcja dojedzie do skutku sprzedane zostaną wszystkie nieruchomości wchodzące przed upadłością w skład Uniontex SA. Do sprzedania pozostanie jednak większość zainstalowanych w fabryce maszyn.

Nieznany na razie jest los spółki pracowniczej, powstałej na bazie Unionteksu, która dziś dzierżawi budynki i maszyny od syndyka. Prawdopodobnie firma będzie musiała poszukać innego miejsca. (pb)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.