Facebook Google+ Twitter

Łódzki wariant przebiegu drogi S8 wygrał w ministerstwie

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-30 14:25

Ministerstwo Transportu opowiedziało się za przebiegiem drogi ekspresowej S8 przez Łódź, Pabianice, Łask, Zduńską Wolę i Sieradz.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może rozważać różne warianty, ale nie ma podstaw do zmiany przebiegu S8 w województwie łódzkim, zapisanego w rozporządzeniu rządu z 2004 roku - mówi Piotr Stomma, wiceminister transportu. Prace koncepcyjne GDDKiA nad trzema wariantami S8 rozbudziły nadzieje Piotrkowa, Bełchatowa i Wielunia na lokalizację drogi ekspresowej w ich pobliżu, czyli w śladzie drogi krajowej nr 8 Warszawa - Wrocław. W dyskusji starli się samorządowcy i parlamentarzyści - zwolennicy łódzkiego i piotrkowskiego wariantu

Decyzja Ministerstwa Transportu jest słuszna i mam nadzieję, że ucina wszelkie dyskusje - komentuje Czesław Rybka, senator PiS z Sieradza. - Gdyby S8 miała przebiegać w wariancie łódzkim, oznaczałoby to, że górę wzięły nie argumenty a populizm. Dojdzie do kuriozalnej sytuacji, w której trzy drogi o znaczeniu krajowym będą przebiegać równolegle i bardzo blisko siebie - uważa Marek Chrzanowski, prezydent Bełchatowa.

Zwolennicy łódzkiego wariantu podkreślali, że przesunięcie S8 na południe postawi pod znakiem zapytania zasadność budowy drogi S14, która ma odciążyć Łódź. Za łódzkim wariantem opowiedziało się także wojsko, argumentując, że taka lokalizacja niezbędna jest bazie lotniczej NATO w Łasku.

- Nasze stanowisko trafi teraz pod obrady rządu - dodaje wiceminister Stomma. (kr)Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

czak
  • czak
  • 14.06.2011 15:50

w gdaku siedzi kmiot maciejewski z piotrkowa i to on maci,smierdzi tu korupcja na odleglosc,chca s8 przez piotrkow bo wybudowali w okolicy tej wsi cala mase magazynow,roz[pierniczyc gdaka i skoncza sie 3 warianty,pozostanie ten wlasciwy przez stolice wojewodztwa,a nie wies piotrkow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Yes x 3

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.