Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15785 miejsce

Łódzki Związek Strzelecki organizuje nabór

  • Max News
  • Data dodania: 2009-09-16 19:08

Łódzka jednostka nr 4008 Związku Strzeleckiego organizuje nabór i zaprasza na dzień otwarty już 26 września.

VIII Rekonstrukcja Bzura 2009 / Fot. Marcin DerengowskiJednostka 4008 jest terenowym oddziałem ogólnopolskiej, apolitycznej i paramilitarnej organizacji społeczno-wychowawczej, zrzeszającej w 2 okręgach strzeleckich ponad 2 tys. członków. Związek Strzelecki szczyci się bogatą historią sięgającą początku XX w.,
a jego pierwszym komendantem był Józef Piłsudski. Strzelec ściśle współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Związek Strzelecki to świetna propozycja przede wszystkim dla osób wiążących swoją przyszłość z wojskiem polskim oraz służbami państwowymi. Swoje miejsce znajdą w nim także ludzie lubiący spędzać aktywnie i w ciekawy sposób swój czas wolny, miłośnicy przyrody i militariów. Działalność jednostki to głównie regularne - szeroko pojęte szkolenia wojskowe, w formie teoretycznej oraz praktycznej w terenie. Aktywność związku przejawia się również w szkoleniach w zakresie patriotyczno-obronnym, kursach specjalizacyjnych, manewrach z udziałem innych jednostek.

Kilka razy do roku strzelcy pomagają przy organizowaniu uroczystości o charakterze
państwowym, patriotycznym, wojskowym, biorą udział w obchodach rocznicowych i rekonstrukcjach historycznych. Członkowie jednostki mają także możliwość uczestniczenia w obozach letnich i zimowych, szkołach przetrwania (survival), marszach kondycyjnych i grach terenowych. Jednostka nr 4008 kładzie duży nacisk, na zajęcia sportowe, naukę walki wręcz oraz działań antyterrorystycznych. Ważną częścią pracy Strzelca są wykłady poświęcone historii Polski i historii Związku.

Każdy członek jednostki po odbyciu szkolenia podstawowego, wykazaniu zaangażowania
i aktywnego uczestnictwa w życiu Strzelca ma szansę na awans i pełnienie różnorakich funkcji.

VIII Rekonstrukcja Bzura 2009 przypominająca wojenne epizody, które w przeszłości rozegrały się w rejonie rzeki Bzury na obszarze Centralnej Polski odbyła się również dzięki zaangażowaniu ludzi zrzeszonych w tej organizacji. Widowisko plenerowe odbyło się tradycyjne w Brochowie 13 września br.

Jednostka nr 4008 zaprasza wszystkich zainteresowanych na dzień otwarty oraz akcję werbunkową, która odbędzie się 26 września 2009 w godzinach 10-15, w siedzibie Strzelca przy ulicy Źródłowej 52( klub garnizonowy); wejście od alei Grzegorza Palki.

Kontakt z jednostką
Tel. kom. 605-174-008
js4008@strzelec.net.pl

VIII Rekonstrukcja Bzura 2009 / Fot. Marcin DerengowskiVIII Rekonstrukcja Bzura 2009 / Fot. Marcin DerengowskiVIII Rekonstrukcja Bzura 2009 / Fot. Marcin DerengowskiVIII Rekonstrukcja Bzura 2009 / Fot. Marcin Derengowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapraszam zainteresowane osoby do udziału w warsztatach dziennikarskich w Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi
ul. Zawiszy Czarnego 39, tel. 0426550600

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.