Facebook Google+ Twitter

Łódzkie drogi - nowe remonty, "nieoczekiwana" zima i zmiany w SPP

Gdyby ktoś pokusił się o zrobienie bilansu "prac" łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu w ostatnim roku, to wyniki pokrótce przedstawiono by tak: pięciu dyrektorów, dziesiątki nieprzemyślanych decyzji, setki utrudniających życie remontów... Wnioski: brak kompetencji + pośpiech = nieszczęście.

"Przepraszamy za utrudnienia"


Niech wyzbędą się nadziei ci, którzy wierzyli, iż jesień i pierwsze przymrozki odciążą trochę zakorkowaną Łódź. Chłody i opady drogowcom nie są straszne i długo jeszcze twarzowe pomarańczowe kamizelki nie znikną z naszych oczu.

Od początku roku w ścisłej czołówce ulic zamkniętych dla ruchu kołowego utrzymuje się ul. Zakładowa (od posesji nr 96a do ul. Dorabialskiej). Od paru miesięcy dzielnie gonią ją: ul. Gdańska (od Manufaktury do al. Mickiewicza) i ul. Srebrzyńska (od ul. Cmentarnej do al. Włókniarzy). Z tygodnia na tydzień kierowcy spotykają na nich coraz to inne nakazy i zakazy. Aktualnie obie zamknięte są jedynie na pewnych odcinkach, na pozostałych zaś spotkamy liczne wygrodzenia. Do panteonu ulic zamkniętych dołączyły ostatnio: ul. Czechosłowacka (od ul. Mazowieckiej do ul. Edwarda) i ul. Legionów (od ul. Zachodniej do ul. Gdańskiej - zamknięta cała; od ul. Gdańskiej do ul. Żeromskiego - zamknięta w kierunku wschodnim).

Punktowe zwężenia w postaci płotków i ziejących spomiędzy nich dziur, spotkamy m.in. na ulicach: Rewolucji 1905r. (od posesji nr 2 do ul. Sterlinga, lewy pas), Strykowskiej (od ul. Popularnej do posesji nr 23, prawy pas jezdni wschodniej), Tuszyńskiej (od ul. Dachowej do przejazdu PKP, jezdnia po stronie zachodniej), Wigury (przy posesji nr 30a), Wólczańskiej (przy posesjach nr 37 i 188), Zachodniej (od posesji nr 63 do 71, prawy pas jezdni zachodniej).

Prace drogowe nie ominęły też większych skrzyżowań: ul. Milionowej z ul. Kilińskiego, al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego, al. Politechniki z ul. Wróblewskiego, ul. Rzgowskiej z ul. Paderewskiego i ul. Zarzewską, al. Włókniarzy z ul. Limanowskiego i ul. Zachodniej z ul. Legionów.

Drogowców spotkamy też m.in. na ulicach: Bandurskiego, Jana Pawła II (wiadukt), Pabianickiej, Tuwima i Żeromskiego...

Plan utrudnień na ul. Kilińskiego (odcinek: Piłsudskiego - Milionowa) / Fot. Anna KorzonPlan utrudnień na ul. Kilińskiego (odcinek: Milionowa - Dąbrowskiego) / Fot. Anna KorzonNa deser pozostaje nam ul. Kilińskiego. Blisko połowa jej długości zajęta jest przez drogowców. Jednak, żeby nie było zbyt przyjemnie - każdy z jej odcinków zajęty jest w innym stopniu. W celu ułatwienia czytelnikom podjęcia próby zrozumienia "co tam się dzieje", Wiadomości24.pl przygotowały mapkę poglądową.

Nie wiadomo niestety kiedy z ul. Kilińskiego znikną barierki. Prace prowadzone są bowiem na wielu płaszczyznach - od wymiany wodociągów, przez montaż nowych podkładów i torowisk do położenia nowego asfaltu.

Bieżące informacje nt. utrudnień w ruchu drogowym

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziś jechałem 45 minut trasę tramwaju, która powinna trwać 22 minuty. A dodam, że 2 tygodnie temu zamknięto sporą część ulicy po której jeździ ten tramwaj właśnie po to by mógł on jeździć szybciej. Drogi to jedno - dodać należy wodociągi - mnóstwo ulic w centrum jest zamkniętych w połowie i rozkopanych przez wodociągi, które doprowadzają ciepłą wodę. Najgorsze jest to, że przy nich nikt nie pracuje. Ja chodzę szybko i o godzinie 16 wolę przejść kilka kilometrów piechotą - wiem że będę szybciej i nie utknę. A dziś na dodatek jeszcze siadły światła na jednym z głównych skrzyżowań - Kopcińskiego/Narutowicza. To był horror.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomity artykuł. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.