Facebook Google+ Twitter

Łódzkie dworce kolejowe: Łódź Chojny

Niegdyś mówiono o nim z ironią, że to jedyny, międzynarodowy dworzec w Łodzi. Jest w tym nieco prawdy, gdyż właśnie tu zatrzymywały się dwa dalekobieżne pociągi: z Warszawy do Paryża oraz z Pragi do Moskwy i Kijowa.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Jest to stacja położona w południowej części miasta, na trasie linii kolejowej D540. Fot. Arkadiusz Urbanowicz
Jest to stacja położona w południowej części miasta, na trasie linii kolejowej D540. Fot. Arkadiusz Urbanowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Stolo - tak na dobrą sprawę to zarówno 1, 2, 4, 5, 8, 11 jak i 15 to jest to samo, bo wszędzie mamy widok ogólny, a normalnie taki w materiale jeden absolutnie wystarcza. Z tego powodu faktycznie jest to przegadane od strony wizualnej. Ale wiedziałam, że autor stał przed dylematem - tekst+zdjęcia czy zdjęcia+tekst w opisach i w końcu "wolał to przedstawić w ten sposób". Zdecydował się opowiedzieć nam o dworcu jak przewodnik, który prowadzi nas kilkakrotnie wokół tego obiektu i nam o nim opowiada. Dlatego to powtórzenie widoków ogólnych w tym przypadku mnie nie razi w związku z czym uznałam, że skupię się na zaletach. Uznałam, że w tej pracy jako całości jest ich więcej niż minusów. Ty wypunktowałeś to co uważasz za minusy. Uważam, że nie przeczymy sobie. Czytam i cenię Twoje uwagi. Zobaczymy co PanFotograf pokaże nam następnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.06.2008 09:21

PanieFotografie - brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje wszystkim za głosy i uwagi. Mia - owszem, mam zamiar przedstawić wszystkie łódzkie dworce. Ten temat już od dawna mnie fascynował. Wbrew pozorom jest ich naprawdę dużo, z czego część już nie funkcjonuje, a niekiedy niemal nie istnieje (np. Łódź Arturówek). Stolo - masz nieco racji, jest kilka podobnych zdjęć, choćby wspomniane 1 i 15, ale z tym że przegadane się nie zgodzę. Moim zamiarem prócz pokazania fotografii, było właśnie przedstawienie historii obiektu i kilku faktów na jego temat. Gdyby zdjęcia były 4 (tak jak proponujesz) to dopiero wtedy opisy byłyby przegadane ;) Wiem, zamiast fotogalerii mógłbym zamieścić artykuł, z kilkoma fotografiami, ale ja wolałem przedstawić to w ten sposób. Racje masz również co do tego, że przydałoby sie więcej detali, a mniej widoków ogólnych - postaram się do tego zastosować przy następnym łódzkim dworcu. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mia - powiedz mi jaka jest różnica pomiędzy zdjęciem 1 a 15?? Dodatkowo popatrz na zdjęcia nr 4 i 5. Z tych wszystkich wybrałbym 4 (moim zdaniem najciekawsze) a resztę wywalił. Masz rację, że autor sobie poukładał co nie oznacza, że wybrał dobrze albo, iż muszę się z tym zgadzać. Przydałoby się więcej detali a mniej widoków ogólnych (na wzór tej szyby).

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za pomysł, liczę, że przedstawione zostaną wszystkie łódzkie dworce. Lubię kompendia, zawsze mają swoją cenę. Systematyzują wiedzę na dany temat.
Stolo twierdzi, że temat "lekko przegadany". A dla mnie najważniejszy jest tu kawałek rzetelnej pracy, widać że autor stara się dać czytelnikowi faktyczny a nie powierzchowny wgląd w sprawę i z równym szacunkiem traktuje dwa środki wyrazu - fotografię i słowo. Uważam, że w przeciwieństwie do tego materiału zbyt często słowo jest tylko dodatkiem do fotografii przyklejonym jakby na siłę. Zdjęć jest sporo, ale uważam, że autor i tak wykazał się inwencją, bo zbyt wielu ciekawych elementów na tym dworcu specjalnie nie ma. Czytania nie jest zbyt dużo, to są podstawowe informacje o obiekcie. Uważam, że materiał jest w sam raz dla odbiorcy internetowego. Dodatkowy plus za zgrabne graficzne rozłożenie fotografii, co świadczy o tym, że autor nie skupia się tylko na poszczególnych elementach, ale bierze też pod uwagę wrażenie, jakie robi całość kompozycji. W końcu internetowa informacja to niezbyt dużo skondensowanego tekstu, dobra fotka lub film, lecz układ graficzny całości też ma niebagatelne znaczenie. Po coś w końcu są graficy komputerowi, a w galeriach w trakcie przygotowywania wystawy nie bez powodu poświęca się czas na zastanowienie jak rozwiesić poszczególne prace.
Trochę się rozgadałam, ale w przy okazji tego tematu chcę zwrócić uwagę na to zagadnienie, bo niekiedy mam wrażenie, że tu zdjęcia traktowane są zbyt pojedynczo. Jeśli autor skomponuje sobie całość, a moderator mu wyrzuci chociaż jedno zdjęcie wtedy cała kompozycja galerii się wali. Cenię gdy liczba fotek w galerii to trzy lub wielokrotność tej liczby i gdy odpowiednio pod uwagę brany jest format - poziom i pion poszczególnych fotografii. Ale może zbyt mocno zagłębiam się w szczegóły, tylko że... diabeł tkwi w łaśnie w nich...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł...

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

13 zdjęcie fajne:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak wszystkie tego typu obiekty, które zniszczono w tym czasie;( na stacji Łódź Widzew od niepamiętnych czasów stała mała ciuchcia z zabytkowym wagonikiem z 1906 roku; do czasu aż ktoś wpadł na pomosył, zeby ją zdemolowac , a póżniej gdzieś ją zezłomowano pewnie, bo do niczego innego się już nie nadawała!!! plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

w sumie to temat fajny ale lekko przegadany (np. fota nr 1 wypada) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.