Facebook Google+ Twitter

Łódzkie dzieciaki wysprejują kaliski dworzec

We wtorek 11 sierpnia, 25 dzieci bawiących się na hip hopowych półkoloniach w Łodzi, pod okiem zawodowców, wykona graffiti na legalnej ścianie przy dworcu Kaliskim.

logo półkolonii / Fot. Marta Oleksiak3 sierpnia br. ruszyły pierwsze integracyjne półkolonie w Łodzi dla dzieci w wieku 10-14 lat, których motywem przewodnim jest taniec i kultura muzyki hip hop. Uczestnikami są dzieci mieszkające w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych (domy dziecka, pogotowie opiekuńcze) oraz dzieci mieszkające ze swoimi rodzinami. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej, półkolonie są dla dzieci całkowicie bezpłatne.

W ramach zajęć, dzieci codziennie odwiedzają ciekawe miejsca na terenie Łodzi. Były już w Aquaparku „Fala”, w kręgielni „Grakula”, w kinie „Cinema City” na trójwymiarowym filmie, w Arturówku, w Ogrodzie Botanicznym oraz w Lunaparku. Przed nimi jeszcze: Stacja Nowa Gdynia, kino „Silverscreen”, Palmiarnia, Basen „Wodny Raj” oraz Zoo.

Po południu, na terenie Poleskiego Ośrodka Sztuki, w poniedziałki, środy i piątki profesjonalna instruktorka tańca hip hop pomaga dzieciom w opanowaniu podstawowych kroków tanecznych. W czwartek odbyła się projekcja filmowa najsławniejszego filmu o tańcu hip hop - „Step Up”.

Natomiast we wtorek miała miejsce pierwsza lekcja tworzenia graffiti. Zawodowi „grafficiarze” wytłumaczyli dzieciom czym jest prawdziwe graffiti, jak powstaje oraz pomogli w przygotowaniu wstępnego projektu obrazka, który w najbliższy wtorek przeniosą na ścianę przy dworcu Łódź- Kaliska.

Serdecznie zapraszamy do podejrzenia jak powstaje dzieło wykonywane przez dzieci we wtorek 11 sierpnia 2009, od godz. 14.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.