Facebook Google+ Twitter

Łódzkie: harcerze na straży bezpieczeństwa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-09-10 09:43

Bezpieczeństwo i ochrona życia - to priorytety harcerzy z województwa łódzkiego. Wczoraj podczas święta Chorągwi Łódzkiej ruszyła "Harcerska Akademia Bezpieczeństwa".

To auto straż musiała rozcinać na szczęście tylko do celów pokazowych / Fot. Tomek PiekarskiWypadki, alkohol, narkotyki...

Na polskich drogach ginie 6 tysięcy osób rocznie, a prawie 60 tysięcy zostaje rannych. W większości polskich i zagranicznych kosmetyków znaleziono 413 substancji, których użycie jest zabronione. Dzieci korzystające z internetu nie stosują żadnych zasad bezpieczeństwa. W 2004 roku z globalnej sieci korzystało 10 milionów Polaków, wśród których połowa to nieletni. Blisko 64 proc. dzieci podało obcemu numer swojej komórki, a 42 proc.. adres zamieszkania. Przeciętny nastolatek obejrzał już w swoim życiu około 8 tysięcy zabójstw w telewizji. Coraz mniej szokują nas ciężarne czternastolatki. A alkohol, czy dragi stają się motorem napędowym życia...

W Święcie Chorągwi Łódzkiej wzięło udział ponad dwa tysięce harcerzy / Fot. Tomek Piekarski Łódzka Chorągiew otworzyła akademię

Właśnie dlatego Łódzki Związek Harcerstwa Polskiego chce zwiększyć świadomość niebezpieczeństw, które czekają na każdym kroku. Wczoraj podczas Święta Chorągwi Łódzkiej w Radomsku otwarto nowy rok harcerski. Rok, w którym hasłem przewodnim będzie "Harcerska Akademia Bezpieczeństwa".

Najmłodsi mogli się przekonać, że bezpieczeństwo to bardzo ważna dziedzina / Fot. Tomek Piekarski Ponad dwa tysiące harcerzy z województwa łódzkiego zapoznało się z kierowanym do nich programem. Szkolenie zaczęli od razu, w przystępny dla nich sposób. Zuchy miały swoją Akademię Policyjną w Baśniowej Krainie, gdzie uczyły się bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Harcerze i harcerze starsi stanęli przed wyzwaniami w grze kamykowej, w której musieli wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Wędrownicy pełnili służbę porządkową podczas zlotu.

Pokaz medyczny budził duże zainteresowanie / Fot. Tomek Piekarski


Pokazali atrakcyjnie bezpieczeństwo

Zlot stał się wydarzeniem nie tylko edukacyjnym, ale także integrującym społeczność łódzkich harcerzy. Na uczestników z kilkunastu miast czekały setki atrakcji - od policyjnego pokazu zbierania odcisków palców po naukę reanimacji i sztucznego oddychania. Straż pożarna zaprezentowała zaś akcję rozcinania samochodu po wypadku drogowym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ścianki wspinaczkowe i malowanie graffiti.

Imprezę w Radomsku zakończyły koncerty muzyczne m.in. w wykonaniu drużyn harcerskich / Fot. Tomek Piekarski Jednak praca nad promowaniem bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży będzie trwać przez cały rok. ZHP ma kreować modę na bezpieczne zachowania, wspierać działania policji, straży pożarnej, organów administracji państwowej i samorządowej. Pomysłodawcy chcą również dotrzeć do szkół - nie tylko do uczniów, ale także do ich rodziców. Odbędą się także szkolenia w niesieniu pomocy przedlekarskiej. Informacje o akcji będą udzielane w poszczególnych hufcach w Łódzkiem.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.