Facebook Google+ Twitter

Łódzkie kluby szykują się do ligi

Sześciu zawodników ŁKS ma w sumie 201 lat. Czy z tak wiekową drużyną można myśleć o sukcesach? Czy Paweł Janas - były selekcjoner reprezentacji Polski i wypalona gwiazda Radosław Matusiak doprowadzą Widzew do Ekstraklasy?

Jaka będzie piłkarska runda wiosenna w Łodzi? / Fot. Adam SęczkowskiJak podaje serwis LKSlodz.pl, w ŁKS Hajto ze Świerczewskim łącznie mają ponad 70 lat. Do tego Wyparło 34 lata, Radzius 32, Drumlak 32, Adamski 33. Czas płynie i niestety Hajto i Świerczewski to już nie ci sami zawodnicy, co kiedyś. Potwierdzeniem tego niech będzie liczba kartek jakie otrzymał Hajto. Oto zestawienie piłkarzy, których zachowanie na boisku najczęściej kończyło się kartką (wg. liczby kartek).

Tomasz Hajto 11
Marko Bajic
8
Marek Wasiluk 7
Mladen Kascelan 7
Hubert Jaromin 7

Często mówi się, że jak zawodnik nie radzi sobie z przeciwnikiem to fauluje. Patrząc na średnią wieku w ŁKS, ten klub można nazwać przystanią dla niechcianych emerytów. Oby nie skończyło się to spadkiem do pierwszej ligi.

Widzew

Zagadką rundy wiosennej w Widzewie jest nie tylko forma Radosława Matusiaka, ale i postawa nowego trenera Pawła Janasa (odszedł z Bełchatowa ze względu na finanse oraz zagrożenie klubu degradacją zdegradowany). Zdaniem właściciela Widzewa, Janas jest szkoleniowcem, którego "doświadczenie w pełni odpowiada celom, jakie długookresowo stawiamy przed drużyną".

A trener? - Bardzo dziękuję Waldemarowi Fornalikowi, że zgodził się poprowadzić Widzew w trudnym i decydującym dla nas momencie. To dobry trener, co potwierdza wynik naszego zespołu na koniec rundy jesiennej. Bardzo doceniam jego zaangażowanie i fakt, że osiągnął postawione przed nim cele. Jeśli Widzew w kolejnym sezonie zagra w ekstraklasie, to będzie to w dużej mierze zasługa Fornalika, który zawsze będzie miłym gościem na naszym stadionie - powiedział właściciel Widzewa Sylwester Cacek.

Tak się nie robi. Nie zmienia się czegoś, co dobrze funkcjonuje, a Widzew przecież jest liderem pierwszej ligi.
Dokładnie rok temu Polonia Warszawa też zwolniła Fornalika, który był jej najlepszym trenerem od wielu lat. Na półmetku miała 5 punktów straty do lidera, na koniec sezonu miała ich ponad 10 i nie awansowała. Oby było inaczej, bo każdy łódzki kibic chciałby znów kiedyś pójść na Wielkie Derby Łodzi w Ekstraklasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.