Facebook Google+ Twitter

Łódzkie Konwersatorium Wiedzy o Mieście

W Łodzi trwa ogólnopolska konferencja poświęcona współczesnym problemom miasta, zmianom w nim zachodzącym i perspektywom rozwoju na przyszłość.

Prof. Jelonek i prof. Mazurski uważnie przysłuchwali się wystąpieniom młodszych kolegów / Fot. Piotr DrzewieckiTo już XXI sesja Konwersatorium Wiedzy o Mieście, która odbywa się na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Każdego roku spotkania te są poświęcone innemu tematowi. Poszukując ważnych problemów dotyczących miast, organizatorzy XXI Konwersatorium podjęli decyzję, aby główną sesję spotkania poświęcić ”Funkcji turystycznej miast”.

Program konwersatorium

Program XXI Konwersatorium Wiedzy o Mieście jest bogaty i składa się z trzech części. W pierwszej części miała miejsce prezentacja poglądów i szeroka dyskusja na temat głównego spotkania „Funkcji turystycznej miast”. Druga cześć przeznaczona jest na prezentacje wyników prac habilitacyjnych i doktorskich tematycznie związanych z miastami lub turystyką miejską. W trzeciej części organizatorzy przewidują możliwość prezentacji i dyskusji nad pracami empirycznymi, tematycznie związanymi z problematyka miast lub turystyką w miastach. Wśród gości i Obradom przewodniczył prof. Stanistaw Liszewski - znana postać łódzkiej geografii / Fot. Piotr Drzewieckiprelegentów spotkać można znaczące osobistości pracujące nad problemami miasta w różnych ośrodkach akademickich w całej Polsce. Obradom przewodniczy prof. dr hab. Stanisław Liszewski – dyrektor Instytutu Geografii Miast i Turyzmu.

Dziś druga część Konwersatorium. Mogą w nim uczestniczyć także studenci, dla których udział w takiej konferencji daje możliwość poznania najnowszych problemów dotyczących miasta. Program i informacje o XXI Konwersatorium Wiedzy O Mieście dostępne są na stronie Instytutu Geografii Miast i Turyzmu UŁ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.