Facebook Google+ Twitter

Łódzkie: Kutno ma "Schetynówkę"

Jak poinformował dziennikarzy w sobotę rano prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński, miasto wygrało pieniądze na modernizację biegnącej przez centrum ulicy Kościuszki. Kutno zajęło pierwsze miejsce w całym województwie.

Prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński, w sobotę rano poinformował dziennikarzy, że miasto otrzymało pieniądze na modernizację drogi lokalnej, przy ulicy Kościuszki. Na zdjęciu Burzyński pokazuje listę z wynikami, gdzie miasto Kutno jest na pierwszym miejscu. / Fot. Piotr PanfilPrezydent Miasta, Zbigniew Burzyński poinformował w sobotę dziennikarzy, że Kutno zajęło pierwsze miejsce w projekcie "Schetynówka", autorstwa Grzegorza Schetyny.

W piątek w godzinach wieczornych Burzyński został poinformowany, że ukazała się lista rankingowa dróg, które zostaną dofinansowane z środków Narodowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych. - Na pierwszym miejscu tej listy rankingowej jest miasto Kutno - oświadcza z wielkim zadowoleniem prezydent Kutna. - Świadczy to, że potrafimy przygotować zadania i projekty, a czas był bardzo krótki - dodaje Burzyński. Na dalszych miejscach znajduje się droga powiatowa Krośniewice - Dąbrowice. Jedynym minusem jest, iż na liście nie ma innych gmin z powiatu kutnowskiego.

Włodarze miasta, jak i mieszkańcy cieszą się, że jedna z główniejszych ulic w centrum miasta zostanie w końcu generalnie zmodernizowana. Przebudowa wynosić będzie około 5 milionów złotych, gdzie połowa sumy zostanie przekazana na modernizację właśnie z Narodowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych. Remont ulicy ma potrwać mniej więcej od maja, kwietnia do listopada 2009 roku.

Wnioski o dofinansowanie przebudowy ulicy Kościuszki trzeba było złożyć do 21 listopada 2008 roku.

Droga, przy ulicy Kościuszki. Czy tak powinna wyglądać ulica w centrum miasta? / Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta KutnoDlaczego ulica Kościuszki jest tak ważna?
Bowiem znajduje się tam kutnowski szpital, sanepid, stadion im. Henryka Reymana, Starostwo Powiatowe, szkoły średnie oraz Centrum Małej Ligi Baseballowej.

W planie jest m.in. wybudowanie podjazdu dla autobusów przed szpitalem, by przejeżdżające ulicą Kościuszki i Północną autobusy mogły podjeżdżać pod sam budynek kutnowskiego szpitala. Kolejnym bardzo ważnym punktem jest uzupełnienie kanalizacji deszczowej i sanitarnej w miejscach, gdzie jej nie ma, czyli za terenem Małej Ligi Baseballowej.

Widzimy zatem kolejne bardzo dobre posunięcie kutnowskich władz miasta, którzy w ostatnim czasie zasługują na wyróżnienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

+ Jasne, ze dobrze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Dobrze, że podejmowane są kroki, żeby Kutno rosło, a ludziom żyło się dostatniej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieźle... Jestem ciekaw czy min. Schetyna dotrzyma obietnicy budowy 125km dróg lokalnych w każdym województwie rocznie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.