Facebook Google+ Twitter

Łódzkie, Mazowsze: CBŚ rozbiło gang narkotykowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-11 12:03

Centralne Biuro Śledcze rozbiło narkotykowy gang, który działał na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego. Szefem grupy od 2006 roku był 36-letni biznesmen z Łodzi. Na produkcji i handlu narkotyków mógł zarobić nawet milion złotych.

Zatrzymano 18 osób, a 11 z nich już zostało tymczasowo aresztowanych. Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział, że grupa trudniła się hurtową produkcją i obrotem narkotyków.
Podejrzani hodowali konopie indyjskie i wprowadzili na czarny rynek kilkadziesiąt kilogramów narkotyków marihuany, amfetaminy, kokainy. W mieszkaniu jednego z członków grupy znaleziono też ponad 3200 paczek papierosów bez akcyzy, 92 kilogramy tytoniu, narkotyki i sprzęt do hodowli konopi i produkcji marihuany.

W mieszkaniu innego znaleziono nielegalną broń gazową i numizmaty, które pochodzą najprawdopodobniej z kradzieży. Policja zabezpieczyła gotówkę w wysokości 55 tysięcy złotych i sprzęt elektroniczny o wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zatrzymani będą oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami i nielegalną hodowlę konopi indyjskich. Wszystkim grożą kary więzienia nawet do 10 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.