Facebook Google+ Twitter

Łódzkie: młodzież załatwiła dofinansowanie na Dobre Pomysły

Dwie nieformalne grupy młodzieżowe z gm.Sędziejowice:Orlęta i Nadzieja napisały kilka miesięcy temu projekty, które wysłały na konkurs do Fundacji Dzieci i Młodzieży.Okazało się, że ich pomysły są dobre, więc zostaną dofinansowanie.

Dobre Pomysły - to konkurs Fundacji Dzieci i Młodzieży z Warszawy skierowany do młodzieży, która chce działać dla innych osób żyjących w ich sąsiedztwie. Przez 6 lat mogła korzystać z tego funduszu tylko młodzież z Mazowsza. W tym roku Fundacja zaproponowała młodzieży z woj. łódzkiego, aby swoje pomysły zapisali na papierze i dosłali do organizatora. Wśród przysłanych aplikacji wybrano 34, w tym 2 z gminy Sędziejowice.

Orlęta będą realizować projekt "Przeskoczmy niemożliwe...". Planują wyjazdy na zajęcia sportowe i do kina, spotkania sportowo-rekreacyjne na boiskach, spotkania plastyczne, literackie, taneczne połączone z mini-dyskusją o przyszłości osób pochodzących z małej miejscowości oraz organizację konkursu fotograficznego „To wcale nie jest źle, że tutaj mieszkamy…”. Chcą, aby ich działania pokazały, że można być dumnym z tego, że mieszka się w wiejskiej gminie i małej miejscowości.

Nadzieja będzie realizować projekt „Łatwiej razem”, w ramach którego planują zorganizować dla dzieci i młodzieży z 7 miejscowości wyjazd do mini-zoo, połączony z popołudniem gier i zabaw. Przygotują też rajd „Szlakiem najpiękniejszych miejsc” po powiecie łaskim, „Dzień Radości” pełny bajkowych postaci, biwak „W Krainie Bajlandii” i konkurs fotograficzny dwutematyczny pt. „Moje okolice” i „Młodzi na rzecz społeczeństwa (a szczególnie dzieci i rówieśników)”.

Fundusze na projekty zostały przyznane warunkowo. Warunkiem jest uczestnictwo dwóch przedstawicieli grup w szkoleniu prowadzonym przez organizatora, dlatego też w dniach 11 - 13 czerwca przedstawiciele Orląt i Nadziei wyjeżdżają do Warszawy, aby uczyć się zarządzania projektem, planowania budżetu, rozliczenia finansowego, umiejętności pracy w zespole oraz elementów public relations.

Po powrocie ze szkolenia rozpoczną swoje działania, których celem jest budowanie wiary w siebie oraz stworzenie grupy wsparcia rówieśniczego z różnych miejscowości w jednej gminie.

Grupy Orlęta i Nadzieja uczestniczyły już w spotkaniu z wójtem Sędziejowic p.Jerzym Kotarskim, który po wysłuchaniu o planowanych zadaniach, pogratulował tak cennej inicjatywy i przyjął patronat honorowy nad działaniami młodzieży.

Obie grupy pragną zaangażować rówieśników do swoich działań, aby i oni mogli poczuć, że można być potrzebnym w swojej małej ojczyźnie, że można zdziałać dla niej coś dobrego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.