Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

760 miejsce

Łódzkie MPK kupuje PKS w Nowym Targu!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-12-07 07:46

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi wygrało przetarg i będzie właścicielem oraz głównym inwestorem PKS w Nowym Targu. Przejmie 65 wysłużonych autobusów i 215 osób załogi. Żeby kupić PKS, MPK zaciągnie kredyt. Jak wysoki? Tego przed podpisaniem umowy nikt nie chce zdradzić.

Jeden z autobusów łódzkiego MPK / Fot. Express IlustrowanyW MPK zapewniają, że nowa inwestycja nie wpłynie negatywnie na sytuację ani łódzkiej załogi, ani pasażerów.

- Będziemy właścicielem PKS-u w Nowym Targu i liczymy na to, że osiągniemy zyski w tym przedsiębiorstwie i spożytkujemy je również w Łodzi - mówi Marcin Małek z biura prasowego MPK.

Zgodę na sprzedaż musi wyrazić jeszcze Ministerstwo Skarbu. Pracownicy MPK przypuszczają, że rozwiązanie umowy z dotychczasowym dyrektorem zarządzającym przedsiębiorstwa Jarosławem Malcem jest związane właśnie z nowotarską inwestycją.

Krzysztof Wąsowicz, prezes łódzkiego MPK, który zdaniem wielu łodzian "rozłożył" komunikację miejską w Łodzi, teraz bierze się za nowotarski PKS. / Fot. Express Ilustrowany- Prezes Wąsowicz nie rozstał się ze swoim kolegą bez powodu i najprawdopodobniej to były dyrektor pokieruje PKS-em w Nowym Targu - spekulują.

Marcin Małek twierdzi, że nie ma wiedzy na ten temat.

Jeśli w Nowym Targu MPK będzie sobie radziło tak jak w Łodzi, to już dziś należy współczuć tamtejszym mieszkańcom. Będą musieli się przyzwyczaić do notorycznych spóźnień, wypadania kursów z rozkładu jazdy i brudnych, rozklekotanych autobusów...
K.C.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tomasz Windak
  • Tomasz Windak
  • 21.10.2011 02:13

Rydecki zamówił artykuł i jest . tylko Rydeckiego już nie ma. A PKS Nowy Targ osiąga zyski, a MPK Łódź bez Wąsowicza jest na dnie. I kto się ośmieszył z perspektywy czasu panie pseudo-redaktorze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ej sorry, ale ostatni akapit to chyba lekka przesada. Nie jestem zagożałym orbońcom MPK Łódź, ale akurat obecnie firma mocno stara się by podnieść swoją rangę i wygodę pasażerów. Nowe autobusy, przystanki itp. A to,że przez ŁTR wszystko jeździ spóźnione, to raczej bym się tu cudów nie spodziewał...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.