Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27569 miejsce

Łódzkie: ostrzeżenia hydrylogiczne i meteorologiczne

W najbliższej dobie choć na rzekach w województwie łódzkim planowane są spadki poziomu wód, to nad województwem mają przejść burze.

W ciągu najbliższej doby na wodowskazach zlewni Warty przewidywane są dalsze spadki stanów wody w strefie stanów wysokich. Nieznaczne wzrosty prognozowane są na wodowskazie Uniejów (Warta). Spadki stanów wody w strefie stanów wysokich występują na wodowskazach: Bobry, Działoszyn, Osjaków, Burzenin i Sieradz (Warta), Poddębice (Ner), Podgórze (Widawka), Łask (Grabia), Mirków (Prosna) oraz Niechmirów (Oleśnica).

Występują zagrożenie dla obszarów przybrzeżnych, utrudnienia w prowadzeniu prac hydrotechnicznych w korycie rzeki i w strefie przybrzeżnej, możliwe wystąpienie zagrożenia dla życia ludzi i dóbr materialnych zlokalizowanych w pobliżu rzek.

W województwie łódzkim przewidywane jest wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą 10-20 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 55 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.

Podczas burz mogą wystąpić zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów; łamanie gałęzi, utrudnienia na terenach zurbanizowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.