Facebook Google+ Twitter

Łódzkie pielgrzymki ruszyły przez internet

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-07-30 10:51

Pierwsi pątnicy z Łodzi zaczęli już się zapisywać przez internet na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Wyruszą jak zwykle 21 sierpnia z sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Pątnicy pójdą w tegorocznej pielgrzymce w 10 grupach, chociaż... grup będzie 11.

Jedenasta, to tzw. grupa duchowa, złożona z osób, które ze względu na chorobę lub obowiązki nie mogą ruszyć się z domu. Dostaną program wyprawy oraz materiały do rozważań. Będą też mogły śledzić pątników przez internet na stronie Opoka.org.pl. Pielgrzymka zostanie bowiem wyposażona w telefon komórkowy z usługą lokalizacji. Trzy stacje bazowe telefonii komórkowej odbierać będą sygnał z aparatu i przekazywać do Internetu. Dzięki temu da się określić, gdzie znajdują się pątnicy w danej chwili. Pokażą to czerwone linie na wirtualnej mapie, które będą się przesuwać w miarę marszu pątników i wskażą aktualne położenie poszczególnych grup.

Zapisy na pielgrzymkę w kościołach rozpoczną się 7 sierpnia. Przyjmowane będą w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej, parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbego na Dąbrowie oraz w kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP na Teofilowie. Pielgrzymka wyruszy do Częstochowy o godzinie 8, po mszy świętej, odprawionej przez arcybiskupa metropolitę łódzkiego Władysława Ziółka o godz. 6.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.