Facebook Google+ Twitter

Łódzkie. Powódź znow zagraża ludziom. Woda na ulicach Głowna

Pomimo wcześniejszej stabilizacji sytuacji powodziowej w regionie łódzkim, na nowo jest ona bardzo poważna. Od wczoraj podtopiona jest cześć Głowna - miasta w powiecie zgierskim.

Zdjęcie ilustracyjne | Ulica Narutowicza w Kutnie. Podobnie wygląda ulica Kilińskiego w Głownie, która została zalana po opadach deszczu. / Fot. Piotr PanfilPo wieczornych i porannych opadach deszczu na terenie Głowna poziom wody w Brzuśni i Mrogi wzrósł kilkakrotnie. Obydwie rzeki wystąpiły z brzegów i rozlały się w dolinie, w pasie 50-100 metrów od właściwych przebiegów.

Woda z wezbranej Mrogi wdarła się już na ulicę Kilińskiego. Strażacy wraz z mieszkańcami cały czas układają worki z piaskiem, jednak jak dowiedziały się Wiadomosci24.pl, w niektórych budynkach woda sięga już parteru. Zagrożone są także ulice Bielawska, Złota i Zgierska, które znajdują się w pobliżu rzeki Brzuśni. W zagrożonym rejonie przez całą dobę pracuje ponad 28 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Ewakuowało się na razie zaledwie 20 osób. Reszta zdecydowała pozostać w swoich domach.

W zlewni Bzury przewiduje się wzrost stanu wody wywołany intensywnymi opadami deszczu. W Łowiczu poziom wody będzie wzrastał w strefie powyżej stanu alarmowego, a w Kwiatkówku prognozowane jest przekroczenie stanu ostrzegawczego. W zlewni Pilicy poziom wody wahać się będzie w strefie wody wysokiej, w Sulejowie powyżej stanu alarmowego. Na Luciąży w Kłudzicach przewiduje się przekroczenie stanu ostrzegawczego.

Nie ma informacji o zalanych studniach głębinowych, cmentarzach komunalnych, wysypiskach śmieci czy miejscach, w których znajdować się mogą artykuły spożywcze. Jak informuje Jacek Raczyński, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, stwierdzono tylko zalanie 474 studni przydomowych, jednak sytuacja epidemiologiczna jest stale monitorowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.