Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25914 miejsce

Łódzkie schronisko dla zwierząt ma nowego dyrektora

Dotychczasowa dyrektorka schroniska na Marmurowej, Bogumiła Skowrońska-Werecka, złożyła w ubiegłym tygodniu rezygnację z zajmowanego stanowiska. Pani Bogumiła przechodzi na emeryturę. Schroniskiem kierowała od 2006 roku.

Schroniskowe psy - Reksio i Maminka nie boją się wyciągniętej do nich przyjaźnie ręki. / Fot. foto: Ewa ŁazowskaJedną, choć nie jedyną przyczyną przyjęcia przez prezydent Hannę Zdanowską rezygnacji z kierowania schroniskiem przez Bogumiłę Skowrońską-Werecką był brak nadzoru nad byłą główną księgową placówki - Grażyną Stokowską. W lipcu dyrektorka placówki odkryła, że z kasy schroniska zniknęło ponad 200 tys. zł. Główną podejrzaną w tej sprawie jest była główna księgowa, przeciwko której toczy się aktualnie postępowanie prokuratorskie.

Tyle głosi oficjalny komunikat na temat odejścia z placówki na Marmurowej dyr. Skowrońskiej. Wiadomo jednak powszechnie, że pani Bogumiła Skowrońska "nadepnęła na odcisk" kilku łódzkim działaczkom pro zwierzęcym, z którymi prowadziła od jakiegoś czasu wojnę - zarzucając im, że głównym powodem ich działalności pro zwierzęcej jest tzw. kaska. Działaczki pro zwierzęce oczywiście nie pozostały dłużne w fabrykowaniu zarzutów przeciwko Skowrońskiej. Zarzucały jej, między innymi, że schronisko prowadzone jest źle, panuje w nim nieopisany bałagan, a zwierzęta umierają z głodu i są pozbawione należytej opieki. Także opieki weterynaryjnej. Jednym słowem - według opinii tych wojowniczek o dobro zwierząt, w schronisku na Marmurowej panuje nieopisany bajzel, z którym trzeba zrobić porządek. Co prawda - liczne inspekcje, nasyłane na schronisko, nie stwierdzały we wnioskach pokontrolnych, że w placówce na Marmurowej jest aż tak tragicznie, jak by to wynikało z donosów tych działaczek do władz, jednakowoż nie ma co ukrywać, że konsekwencja i opór w dążeniu do celu (czyt. doprowadzenia do zwolnienia dyr. Skowrońskiej z zajmowanego stanowiska) przyniosły namacalne skutki. Maminka i schroniskowa lekarka weterynarii. Na drugim planie ekipa serialu "Komisarz Aleks", w którym Maminka zagrała jedną z ról. Zdjęcie zostało wykonane w październiku b.r. / Fot. foto: Ewa Łazowska

Schronisko na Marmurowej podlega bezpośrednio Wydziałowi Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Łodzi i z tego Wydziału został kilka dni temu oddelegowany urzędnik w celu objęcia wakującej funkcji dyrektora. Jak mi wiadomo, nowy dyrektor od poniedziałku urzęduje na Marmurowej. Jedną z jego pierwszych czynności, mającą uporządkować pomieszczenia biurowe placówki (w tym gabinet dyrektora) - było usunięcie z pomieszczeń kilku rezydujących tu (kalekich i starych) psów, które dyr. Skowrońska hołubiła jak własne dzieci. Cztery z wyrzuconych psów zostały zakwalifikowane do adopcji i przekazane Łódzkiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami. Co się dzieje z pozostałymi "rezydentami? Pewnie powędrowały do schroniskowych boksów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Byłoby super, gdyby wybrano kogoś z doświadczeniem, z sercem dla zwierząt a zarazem dobrego menedżera, który ustawiłby do pionu całe to towarzystwo... Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma być - Panie Michale, ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Obecny "zarządca" schroniska pełni obowiązki dyrektora. Został oddelegowany z Wydziału Ochrony Srodowiska UMŁ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie będzie konkursu na dyrektora schroniska?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie "tylko", Basiu, schronisko dla zwierząt, ale to "aż" schronisko dla zwierząt. Wbrew pozorom - nie o zwierzęta tutaj chodzi, ale o ambicje, ambicyjki i róże, ludzkie - paskudne cechy charakteru. To schronisko i sytuacja w nim panująca -wywołują tyle skrajnie negatywnych emocji, że nie spisałoby się tego na wołowej skórze. Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie to skomplikowane. Tylko schronisko dla zwierząt. :((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.