Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13930 miejsce

Łódzkie sklepy zamknięte w święto Trzech Króli

Dziś pierwszy długi weekend w tym roku. W święto Trzech Króli 6 stycznia, duże sklepy sieciowe oraz galerie handlowe będą nieczynne. Manufaktura jednak zaprasza do relaksu na swoim terenie.

Manufaktura w Łodzi / Fot. Adam SęczkowskiW święto Trzech Króli, sklepy - z wyjątkiem małych, osiedlowych - będą zamknięte. Pozostaje nam relaks na terenie należącym do Manufaktury. Od godz. 10 można wybrać się na łyżwy i kręgle. Otwarte będą: lodowisko i kręgielnia "Grakula".

Muzeum Fabryki dostępne jest dla zwiedzających w godz. 11-19. Normalnie czynne będzie też kino Cinema City. Otwarta jest również Arena Laser Games. Czynne są prawie wszystkie restauracje, które w większości zapraszają w swoje progi od godz 12 (The Mexican,Tawerna Pepe Verde, Polka, Marcello, Bella Napoli i Anatewka, Sioux i Bierhalle, Hana Sushi i 3/4 Hana Sushi) i kluby na rynku Manufaktury m.in. Paparazzi, Fever i HollyŁódź).

Pierogami z pieca kusi Pierrogeria, która zaprasza na przysmaki prosto z pieca. Na słodkie "małe co nieco" zaprasza z kolei Naturalna Jogurteria Lodowa i Pijalnia Czekolady Wedel, a smak gorącej kawy można posmakować w Coffee Heaven.

W święto Trzech Króli warto również zajrzeć do Experymentarium. Z Muzeum Mikrominiatur "Russian Levsha" w Sankt Petersburgu, "przyjechała" wystawa "Niewidzialne Arcydzieła, czyli mikroświat Władimira Aniskina". Składa się z trzydziestu niewidzialnych gołym okiem dzieł sztuki, których autorem jest 37-letni elektronik. Na wystawie zaprezentowane zostaną m.in. wielbłądy o wysokości 0,1 mm, flaga Federacji Rosyjskiej o wymiarach 30 x 50 mikrometrów czy sputnik wykonany w złocie i wolframie, którego wielkość anteny wynosi 2 mikrometry. Pracą "gigantem" pośród innych eksponatów wystawy będzie - odwzorowany order Suworowa o wysokości 2 mm. Prace Władimira Aniskina prezentowane były jedynie w kilku miastach Rosji, na Białorusi, na Litwie i Łotwie oraz w Chinach.

W piątkowy wieczór o godz. 19.15 w Teatrze Małym, będzie można zobaczyć spektakl "Emigranci" Sławomira Mrożka. Dzieło pochodzące z 1974 roku, to jeden z najważniejszych polskich dramatów okresu powojennego. W sztuce wystąpią Marek Kasprzyk w roli intelektualisty i Mariusz Pilawski w roli robotnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.