Facebook Google+ Twitter

Łódzkie sposoby na spędzanie sylwestra

Za niecałe 6 godzin łodzianie pożegnają stary i przywitają nowy 2007 rok. Tradycyjnie część mieszkańców miasta spędzać go będzie u znajomych oraz na sylwestrowych przyjęciach. Jednak nie są to wszystkie sposoby na sylwestrową noc...

fot. Daniel Siwak Anię Rybińską studentkę Uniwersytetu Łódzkiego spotkałem wczoraj w Tesco w Galerii Łódzkiej, kiedy kupowała jak to nazwała "wyposażenie sylwestrowe". – Sylwestra spędzam u chłopaka w Łodzi. To nie będzie duża impreza ponieważ przyjdą sami najbliżsi znajomi, raptem może 10 osób będzie.

Choć nadal taki lub podobny sposób na tegorocznego sylwestra będzie miała większość łodzian, to jednak okazuje się, że nie są to wszystkie sposoby na sylwestra 2007 w mieście czterech kultur...


"Szalone nożyczki" znów w akcji

Teatr Powszechny organizuje pełnego atrakcji sylwestra z "Szalonymi nożyczkami" Paula Pörtnera. To widzowie po raz kolejny zdecydują kto zabije znaną pianistkę - klientkę salonu fryzjerskiego "Szalone nożyczki". Po spektaklu teatr zaprasza wszystkich widzów na koktajl z aktorami spektaklu oraz na liczne konkursy przez nich prowadzane.


Filmowa noc w Kinie Bałtyk oraz w Kinie Charlie

Kino Bałtyk zorganizowało dla wszystkich łodzian sylwestrowy pokaz filmowy. W repertuarze dwie nowości filmowe czyli "Holyday" Nancy Meyers oraz "Apocalypto" Mela Gibsona. O północy widzowie uczczą nadejście nowego roku kieliszkiem szmpana.

Kino Charlie po raz kolejni organizuje sylwester filmowych premier. Na ekranie pojawi się "Pachnidło" w reżyserii Toma Tykwera, "Królowa" w reżyserii Stephena Frearsa oraz "Romance & Cigarettes" Johna Turturro. Oprócz tego organizatorzy oferują ciepłe posiłki, lampkę szampana o północy, nagrody, niespodzianki i prezenty.


Manufaktura rozbłyśnie laseramiManufaktura na rynku organizuje pokaz laserów oraz sztucznych ogni. | fot. Daniel Siwak

Największe centrum handlowe w Łodzi - Manufaktura zaprasza wszystkich łodzian na pokaz laserów, sztucznych ogni oraz specjalny pokaz fontann. Wszystko rozpocznie się o 23:45.

Sylwester w tramwaju? Tak obchodzić go będą członkowi i przyjaciele Klubu Miłośników Starych tramwajów w Łodzi


Sylwester w tramwaju

Tak Sylwestra obchodzić będą członkowie i przyjaciele Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Tramwajowa sala balowa wyruszy z pod zajezdni na Dąbrowskiego aby przejechać przez całe miasto. O północy uczestniczy imprezy wzniosą toast na Kościsuzki, gdzie sylwestrowe wagony się zatrzymają. Tramwajowa impreza zakończy się około 4 rano.


Zabawa na Piotrkowskiej

Urząd Miasta Łodzi oraz Radio Łódź zapraszają na Sylwestra miejskiego 2006 Na scenie zlokalizowanej na ulicy Piotrkowskiej przy alei Mickiewicza wystąpi Patrycja Markowska, zespół Perfect oraz Stachursky. O północy łodzianie obejrzą pokaz sztucznych ogni, a prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki złoży wszystkim noworoczne życzenia. Sylwestrowa zabawa zakończy się około 1.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

daję +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawie napisałeś Danielu ten artykuł +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale w Krakowie będą mega gwiazdy a w Łodzi nie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurde, narobiłeś mi smaku znowu tą manufakturą. Mam swojego sylwestra w Krk, a zaczynam zazdrościć Ci Łodzi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za zebranie informacji - może ktoś jeszcze zmieni plany za radą Daniela :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.