Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28115 miejsce

Łodzkie Spotkania Kabaretowe startują 25 listopada

W siedzibie Niezależnego Zrzeszenia Studentów RŁ 23 listopada odbyła się konferencja prasowa poświęcona III edycji Łódzkich Spotkań Kabaretowych - ŁóSKa 2010 - "Wolność".

Informowanie społeczności lokalnej, organizatorzy z łódzkiego NZS-u, rozpoczęli od happeningu na ulicy Piotrkowskiej / Fot. Rafał TryścieńW trakcie konferencji prasowej organizatorzy Łódzkich Spotkań Kabaretowych przedstawili program ŁóSKi.

ŁóSKa 2010 - "Wolno…ŚĆ" rozpocznie się w najbliższy czwartek 25 listopada w Łódzkiej "Przechowalni" o godz. 21 Łopatologią Artystycznej Jakości, czyli ŁAJ-em. Prowadzony przez znanego łódzkiego artystę, Konrada Michalaka, ŁAJ odbędzie się pod hasłem "Spotkajmy się w barze za rogiem" i będzie miał charakter integrujący łódzką publiczność ze zgłoszonymi do konkursu, jakim jest ŁóSKa, grupami kabaretowymi, pochodzącymi z całej Polski.

W piątek 26 listopada o godzinie 17 rozpocznie się Maraton kabaretowy w Akademickim Prezentacja plakatu III edycji Łódzkich Spotkań Kabaretowych - ŁóSKa 2010 - "Wolno...ŚĆ" / Fot. Rafał TryścieńOśrodku Inicjatyw Artystycznych (AOIA). W trakcie maratonu widzowie przyjrzą się repertuarowi przygotowanemu przez biorące w Łódzkich Spotkaniach Kabaretowych grupy kabaretowe. Po maratonie, czyli o 22.30, w "Przechowalni", organizatorzy zapraszają na Fajrant, którego gościem specjalnym będzie Jerzy Bożyk, znany z takiego hitu jak "Mam zęby w dupie”. Dodatkową atrakcją piątkowego wieczoru będzie ŁACH, czyli otwarta scena kabaretowa pod nazwą Łatwość Abstrakcyjnego Czarowania Humorem. ŁACH zostanie przeprowadzony w formie stand upu, na wzór popularnego show telewizyjnego, "Zabij mnie śmiechem".

Sobota z ŁóSKą rozpocznie się od warsztatów sztuki estradowej w AOIA. Warsztaty, od godziny 13 do 16, poprowadzi duet - Małgorzata Zwierzchowska i Olek Grotowski.

Atrakcją happeningu był konkurs, w którym nagrodą były podwójne zaproszenia na Galę Finałową w ŁóSKi w Klubie Wytwórnia. / Fot. Rafał TryścieńIII edycja Łódzkich Spotkań Kabaretowych - ŁóSKa 2010 - "Wolno…ŚĆ" zakończy się Galą Finałową w Klubie Wytwórnia, w trakcie której jury - w składzie: Jerzy Bożyk, Stanisław Bożyk, Małgorzata Zwierzchowska i Olek Grotowski, Kabaret Ciach, Marcin Wolski i dwie osoby z publiczności - wybiorą najlepszą, najdowcipniejszą i najzabawniejszą grupę kabaretową ŁóSKi 2010 - "Wolno…ŚĆ". W trakcie happeningu, ulicą Piotrkowską, organizatorzy ŁóSKi przemieszczali się oklejonym plakatami trambusem. / Fot. Rafał TryścieńStatuetki dla laureatów wręczy zwycięzca minionej edycji, Kabaret z Konopi. Galę uświetni występ laureatów III edycji: Jerzy Bożyk, Kabaret Kwartet Okazjonalny, Kabaret Stado Umtata oraz duet Małgorzata Zwierzchowska i Olek Grotowski.

Poza Galą Finałową, na wszystkie punkty programu, wstęp wolny.

Więcej informacji na temat III edycji Łódzkich Spotkań Kabaretowych można przeczytać
wchodząc na oficjalną stronę Łódzkich Spotkań Kabaretowych www.spotkaniakabaretowe.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.