Facebook Google+ Twitter

Łódzkie. Szybka linia kolejowa w Opocznie

Z Łodzi do Krakowa w półtorej godziny? Przedstawiciele spółki PKP Polskie Linie Kolejowe oraz władze samorządu Opoczna rozmawiali o możliwości powstania szybkiej linii kolejowej łączącej Łódź z Centralną Magistralą Kolejową.

Szybka linia kolejowa / Fot. P.GłowackiW piątek marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak i wicemarszałek Witold Stępień rozmawiali z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe i władzami samorządowymi Opoczna o powstaniu szybkiej linii kolejowej łączącej Łódź z Centralną Magistralą Kolejową. Oprócz szybkiego pociągu do Warszawy, Poznania i Wrocławia ma powstać ekspresowe połączenie ze Śląskiem i Krakowem.

W najbliższym czasie Łódź ma zostać również połączona szybkim pociągiem z Centralną Magistralą Kolejową, dostosowaną do pociągów mogących rozwijać prędkość nawet 300 km/godz. W Opocznie zostanie wybudowany dworzec multimodalny przystosowany do przyjmowania tak szybkich pociągów. I tego również dotyczyły rozmowy w Urzędzie Marszałkowskim, w których brali udział m.in.: Jan Raczyński, dyrektor Biura Linii Dużych Prędkości PKP PLK S.A., i Jan Wieruszewski, burmistrz Opoczna.

Na spotkaniu dyrektor Jan Raczyński przedstawił harmonogram prac, z którego wynika, że z Łodzi do Opoczna dojedziemy w 40 minut w trzecim kwartale 2012 r. Dzięki temu połączeniu do Krakowa będzie można dostać się w niespełna półtorej godziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No wymiana torów to podstawa. Patrz połączenie Łódź - Warszawa. Niemniej jednak cieszy, że chociaż w zamyśle powstaje taka inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może będzie wymiana lub naprawa torowiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy będzie tak szybko jeździć. Tory kolejowe najpierw powinny być zrobione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.